Naga Markets

“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd190919

Wracamy do wykresu H4 pary EUR/USD i ostatnio rozpisanej korekty. Jak pisałem wczoraj, para wyrysowała trzy fale wzrostowe i zakończyła przynajmniej falę A korekty złożonej. Spadek jaki pojawił się po odrzuceniu tygodniowej linii Tenkan jest piątką i można uznać ją za jej falę c. Oznacza to, że fala wzrostowa jaka powstała po jej zakończeniu powinna być pierwszą falą wzrostowej fali C. Od wczoraj para pozostawała w korekcie ostatniego impulsu. Powstała korekta prosta, której fala c przetestowała linię Tenkan D1. Linia została odrzucona i od tego momentu oglądamy próbę wzrostów. Problem w tym, że na razie wzrosty te nie wyglądają jak zakładana fala trzecia fali C. Jeżeli wzrosty nie przyspieszą i nie pokonają linii Tenkan W1, to będzie można wrócić do pierwszego scenariusza, w którym piątka spadkowa jest pierwszą falą nowego impulsu spadkowego lub falą a w korekcie prostej. W tym przypadku oglądany wzrost od dołka jest tylko jej korektą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy190919

Na parze USD/JPY bez większych zmian. Para zatrzymała się zgodnie z założeniem na tygodniowej linii KIjun. Jeżeli od dołka ma tworzyć się impuls, to para powinna odrzucić linię i ruszyć w kierunku linii SSB chmury spadkowej lub Tenkan D!. W ten sposób powstanie fala czwarta ewentualnego impulsu wzrostowego. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć jeszcze jedną próbę ataku na Kijun W1, na bazie fali piątej. Pozostaje obserwować i przy ewentualnym odrzuceniu linii, szukać na niższym TF pozycji pod kontynuację wzrostów.

XTB

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBoJ: Utrzymamy ujemne stopy procentowe. “Jest jeszcze miejsce na łagodzenie polityki pieniężnej”
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/GBP, AUD/USD, GBP/CHF
piotrmleczko_bio
Piotr Mleczko jest traderem od 2000 roku. Pierwsze 6 lat spędził przy kontraktach terminowych. Stworzył system dający średnio 25% zysku rocznie przy małym ryzyku. Od 2006 roku jest na rynku Forex, gdzie grał na linie trendu oraz wybicia, jednak większość czasu spędził nad teorią fal Elliotta. Swój trading pokazywał przez 3 lata w dzienniku na forum Nawigatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here