Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd190919

Wracamy do wykresu H4 pary EUR/USD i ostatnio rozpisanej korekty. Jak pisałem wczoraj, para wyrysowała trzy fale wzrostowe i zakończyła przynajmniej falę A korekty złożonej. Spadek jaki pojawił się po odrzuceniu tygodniowej linii Tenkan jest piątką i można uznać ją za jej falę c. Oznacza to, że fala wzrostowa jaka powstała po jej zakończeniu powinna być pierwszą falą wzrostowej fali C. Od wczoraj para pozostawała w korekcie ostatniego impulsu. Powstała korekta prosta, której fala c przetestowała linię Tenkan D1. Linia została odrzucona i od tego momentu oglądamy próbę wzrostów. Problem w tym, że na razie wzrosty te nie wyglądają jak zakładana fala trzecia fali C. Jeżeli wzrosty nie przyspieszą i nie pokonają linii Tenkan W1, to będzie można wrócić do pierwszego scenariusza, w którym piątka spadkowa jest pierwszą falą nowego impulsu spadkowego lub falą a w korekcie prostej. W tym przypadku oglądany wzrost od dołka jest tylko jej korektą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy190919

Na parze USD/JPY bez większych zmian. Para zatrzymała się zgodnie z założeniem na tygodniowej linii KIjun. Jeżeli od dołka ma tworzyć się impuls, to para powinna odrzucić linię i ruszyć w kierunku linii SSB chmury spadkowej lub Tenkan D!. W ten sposób powstanie fala czwarta ewentualnego impulsu wzrostowego. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć jeszcze jedną próbę ataku na Kijun W1, na bazie fali piątej. Pozostaje obserwować i przy ewentualnym odrzuceniu linii, szukać na niższym TF pozycji pod kontynuację wzrostów.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here