Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd190819

Para EUR/USD po odrzuceniu tygodniowych linii Tenkan i KIjun oraz strefy oporu znajdującej się w okolicach poziomu 1,1230, po raz kolejny zbliża się do szerokiej strefy popytowej, czyli okolic ostatnich dołków. Mamy więc zakończoną trójkę spadkową, mocny impuls w górę, który nie miał swojej kontynuacji oraz oglądany od kilku dni impuls spadkowy. Można przyjąć dwa scenariusze. W pierwszym impuls wzrostowy jaki oglądaliśmy dwa tygodnie tygodnie temu, jest falą a w korekcie prostej (nie jest to raczej początek większego odbicia, bo para zniosła jego znaczną część). Oznacza to, że para odrzuci testowane wsparcie i na bazie fali c ruszy w górę budując falę B korekty ostatniej trójki spadkowej. W drugim scenariuszu, ten sam impuls wzrostowy jest falą c w korekcie nieregularnej i kończy on całą korektę wspomnianej trójki spadkowej. W tym przypadku, oglądany w ostatnich dniach spadek, który pokonał dzienną linię Kijun, jest pierwszą falą kontynuacji spadków. Ten właśnie scenariusz nadaje się do rozegrania. Oczekuje odrzucenia testowanej strefy i re-testu linii Kijun D1. Jej odrzucenie w połączeniu z sygnałem na niższym TF, pozwoli na szukanie pozycji pod kolejną nogę spadkową.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy190819

Para USD/JPY w dalszym ciągu pozostaje zamknięta w Inisde Barze, który powstał na bazie impulsu wzrostowego. IB znajduje się tuż pod ważną strefą oporu oraz tygodniową linią Tenkan. Mamy dwa możliwe scenariusze (cały czas zakładam, że impuls jaki powstał po odrzuceniu linii KIjun W1 jest pierwszą falą spadkową). W pierwszym scenariuszu, oglądana fala wzrostowa, jest falą c w korekcie nieregularnej, a to oznacza, że para wybije dołem z IB i ruszy w dół (mniej prawdopodobny scenariusz). w drugim, który mnie interesuje bardziej, para wybije górą z IB budując falę c w korekcie prostej ostatniej fali spadkowej. Oznacza to ponowny test tygodniowej linii Tenkan. W przypadku jej odrzucenia, na niższym TF powinien pojawić się sygnał do zagrania pod kontynuację spadków.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here