Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd190719

W ostatnim wpisie zastanawiałem się, który scenariusz na parze EUR/USD będzie realizowany i która powstała, przeciwstawna piątka będzie tą właściwą. Okazało się, że piątka spadkowa jest falą c w korekcie nieregularnej, a powstały wzrostowy impuls jest falą ia. Para po zakończeniu korekty nieregularnej i odrzuceniu poziomu wsparcia, ruszyła w górę budując kolejną falę wzrostową. Ruch ten, prawdopodobnie jest tylko falą c w fali b i para zakończy wzrosty w okolicach linii Kijun W1 i linii poprowadzonej po dołkach. Powstanie wtedy fala b, która będzie prawym ramieniem hipotetycznej formacji głowy z ramionami. Jeżeli para odrzuci wspomniane linie, to spodziewam się spadków, które będą minimum falą c fali B większej struktury korekcyjnej. Jeżeli para pokona trwale linię szyi formacji RGR, to należy liczyć się z rozbudową fali c do fali trzeciej i kontynuację trendu spadkowego. Kluczowa w całej tej układance będzie tygodniowa linia Kijun. Jeżeli parze uda się utrzymać obecne poziomy powyżej linii Tenkan to kolejny ruch powinien odbywać się własnie do linii KIjun. Jej odrzucenie to realizacja scenariusza spadkowego, natomiast jej pokonanie otwiera drogę do wzrostów i budowy fali C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy190719

Para USD/JPY realizuje scenariusz spadkowy. Para pokonała strefę wsparcia i linię szyi małej formacji RGR i dotarła do wewnętrznej linii wsparcia. Od wczoraj oglądamy odbicie, które powoli zbliża się do pokonanej strefy. Sytuacja jest ciekawa, bo od reakcji na wspomnianą strefę zależy z jakim scenariuszem będziemy mieli do czynienia. Mamy zakończone dwie trójki. Jedna wzrostowa zakończona na tygodniowej linii Tenkan, oraz spadkowa zakończona wczoraj. Jeżeli parze uda się wyjść powyżej pokonanego wsparcia, teraz oporu, to powinniśmy zobaczyć wzrosty na bazie fali C. Miejscem docelowym dla takiego ruchu będzie tygodniowa linia KIjun i górne ograniczenie chmury spadkowej. Będzie można taki scenariusz rozegrać i szukać pozycji przy re-teście od góry poziomu 107,800. Nieudany re-test można zapowiadać mocniejsze spadki i realizacje układu 1212.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here