Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Niewielkie zmiany nastąpiły od wczoraj na parez EUR/USD. Para kontynuuje wzrosty zapoczątkowane kilka dni temu przez odrzucenie dolnego ograniczenia strefy wsparcia. Parze udało się wyjść ponad strefę, a następnie nastąpił jej re-test od góry. Do momentu większego impulsu w górę, ruch ten należy traktować jako korektę ostatniej mocnej fali spadkowej. Przy takim założeniu, para powinna przetestować okolice zniesienia 50 procent gdzie znajduje się lokalny opór. Po jego odrzuceniu zobaczymy kontynuacje spadków w ramach fali trzeciej. Mocne wybicie ponad wspomniany poziom, zaneguje taki scenariusz.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para znajduje się poniżej linii Kijun D1 i Tenkan D1 co potwierdza nastawienie pro spadkowe. Zielona linia to linia Senkou Span A z M1 i całkiem możliwe, że para zmierza w jej kierunku. Jej odrzucenie powinno zbiec się z odrzuceniem Tenkan D1 i da bardzo dobrą okazję do zagrania pod kontynuacje spadków. Wyjście ponad SP A M1 neguje taki scenariusz.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pozostaje zamknięta w Inside Barze, który powstał pomiędzy dwiema strefami. Wybicie z niego powinno wskazać kierunek na najbliższe sesje. Patrząc na ostatni spadek obstawiałbym wybicie z niego dołem i kontynuacje spadków w ramach wydłużonej fali piątej. Na razie impuls jaki powstał nie został jeszcze dokończony i spodziewam się jeszcze jednej podfali testującej ostatni dołek.

Na wykresie Ichimoku, widzimy podobną sytuację jak tę z pary EUR/USD. Para znajduje się poniżej Tenkan i Kijun D1, które powoli zmieniają kierunek z bocznego na spadkowy. Dwie linie jakie znajdują się na wykresie, to od dołu przerywana Senkou Span A W1, a od góry Kijun M1. Obecnie para odbiła od Senkou Span A W1 i powinna zmierzać w kierunku Tenkan D1. Tam będę szukał pozycji krótkiej pod scenariusz spadkowy.


USD/JPY

Najwięcej od wczoraj dzieje się na parze USD/JPY. Para odrzuciła testowaną wczoraj strefę oporu i runęła w dół. Obecnie para testuje wsparcie, a jego pokonanie zaneguje na chwilę obecną wszystkie przedstawione wcześniej scenariusze wzrostowe. No może poza tym, w którym mamy układ 1212. Tutaj para musiałaby spaść poniżej dołka ostatniej fali wzrostowej.  Na dzień dzisiejszy, podstawowym scenariuszem dla mnie jest ten zaznaczony powyżej, czyli zakończenie korekty prostej ostatniego impuls spadkowego i kontynuacja spadków w ramach fali 3C.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do ważnego miejsca. Testuje obecnie linię Kijun D1 oraz co jest zaznaczone zieloną linią, Tenkan M1. Ich pokonanie powinno doprowadzić do spadków w kierunku linii przerywanej, gdzie znajduje się linia Tenkan W1. Jeżeli para pokona testowane obecnie linie, to ich re-test od dołu będzie świetną okazją do szukania wejścia pod zagranie na falę 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here