Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD po wybiciu w zeszłym tygodniu trójkąta dotarła do linii trendu wzrostowego. Nastąpiła reakcja popytu i przez cały piątek obserwowaliśmy ruch powrotny do dolnego jego ograniczenia. Formacja nie została zanegowana. Mogliśmy mieć do czynienia z fałszywym wybiciem w postaci fali e trójkąta. W takim przypadku, powinniśmy zobaczyć szybki powrót w jego ograniczenie.

Spoglądając na wykres pozycjonowania małych graczy, możemy zobaczyć, że ruch w górę jaki powstał odbywał się przy wzroście pozycji krótkich przy równoczesnym spadku pozycji długich. W związku z tym, ponieważ na wykresie powstaje formacja insidebar, będę czekał na wybicie z niej i wchodził w pozycję krótką na wykresie h1. Celem dla takiej pozycji będzie wsparcie w postaci ostatniego dołka.

Partnerem cyklu „Szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek handlowy już teraz


USD/JPY

Para USD/JPY pokonała w zeszłym tygodniu linię trendu spadkowego. Przełamała również bardzo istotną strefę oporu. Powstał impuls wzrostowy, który jest piątką i jeżeli nie jest falą C korekty nieregularnej powinien mieć swoją kontynuację. Dobrym miejscem do szukania pozycji będzie zniesienie 38.2 ruchu wzrostowego, które zbiega się z lokalnym wsparciem.

Spoglądając na sentyment, widzimy spadek pozycji krótkich i wzrost długich. Podobnie jak w przypadku EUR/USD na wykresie powstał insidebar. Jeżeli nastąpi jeszcze jeden spadek i powstanie fałszywe wybicie z niego, będę otwierał pozycję długą.


AUD/USD

Para AUD/USD dotarła w zeszłym tygodniu do lokalnej strefy oporu. Nastąpiła reakcja podaży, którą widać na wykresie dziennym. Powstały dwie świeczki z górnymi długimi wąsami. Ostatnia fala wzrostowa, jest piątką i może kończyć cały ruch wzrostowy zapoczątkowany na początku obecnego miesiąca.

Sentyment małych graczy pokazuje, że ostatni ruch był wykorzystywany do otwierania shortów i zamykania longów. Zgodnie z nim, poczekam na formację odwrócenia i wejdę w pozycję krótką. Na chwilę obecną takiej formacji nie oglądamy. Celem dla potencjalnej pozycji, będzie wsparcie w okolicach poziomu 0.7570.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here