Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Na parze EUR/USD ostatnie dwie sesje to świeczki niezdecydowania tuż ponad linią wsparcia. Powstał Inside Bar, z którego wybicie powinno wskazać na jeden z nakreślonych wcześniej scenariuszy. Wybicie górą będzie oznaczało dotarcie do górnego ograniczenia konsolidacji i zakończenie fali d trójkąta w przypadku jego odrzucenia lub tworzenie fali impulsu i ataku na ostatni szczyt. Wybicie dołem do przynajmniej re-test linii trendu i rozciągnięcie fali w czasie.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para mocno broni linii Senkou Span A i Kijun odbijając od nich prawie w punkt. Linia Tenkan powoli zaczyna podążać za ceną i jest pliska przecięcia z płaską linią Kijun. Takie przecięcie da sygnał kupna. Słaby sygnał ponieważ przecięcie nastąpi wewnątrz chmury, a linia Chikou w dalszym ciągu znajduje się blisko ceny. Sentyment w dalszym ciągu pozostaje po stronie sprzedających i wydaje się, że tak pozostanie do momentu ewentualnego ataku na szczyt. Wiara w spadki jest spora, dlatego pozycje krótkie powinny być w razie ruchu w górę dokładane.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD mocnym ruchem odrzuciła kluczową strefę oporu i znalazła się tuż nad poziomem wsparcia. Jeżeli spojrzymy na ten spadek na niższym TF to dostrzeżemy tworzącą się piątkę. Nie mogę nigdzie doszukać się trójki w górę żeby wykluczyć falę c korekty nieregularnej, dlatego powinna to być pierwsza fala większej korekty. Jeżeli impuls zostanie dokończony a brakuje tylko podfali piątej, to powinniśmy zobaczyć re-test dolnego ograniczenia strefy oporu i kolejną falę spadkową. Jej pierwszym celem powinna być linia trendu wzrostowego.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do linii Tenkan i na chwilę obecną linia się broni. Jej pokonanie powinno doprowadzić do ruchu w kierunku linii Kijun, która powoli zaczyna poruszać się płasko. Linia Chikou znowu znalazła się blisko ceny, która powinna być dla niej teraz wsparciem w przypadku ruchu w kierunku Kijun. Ewentualny test Kijun będzie okazją zakupową do zagrania pod kolejna falę wzrostową. Jak na razie widzimy, że spadek wykorzystywany jest do redukcji pozycji krótkich na rzecz długich czyli istnieje wiara w kontynuację wzrostów. Jeżeli ta tendencja utrzyma się do testu linii Kijun, będzie można potwierdzeniem ewentualnej pozycji długiej.


USD/JPY

Para USD/JPY w dalszym ciągu przebywa zamknięta w boxie tuż poniżej kluczowej strefy oporu. Wybicie w z niego powinno wskazać kierunek na najbliższe sesje i który z przedstawionych wcześniej scenariuszy może być realizowany.

Troszkę więcej dzieje się na wykresie Ichimoku w porównaniu z czystym wykresem. Tutaj para obroniła linię Senkou Span A w punkt i znalazła się ponad linią Tekkan, która podobnie jak linia Kijun zaczyna poruszać się płasko. Linia Chikou ma przed sobą opór w postaci linii Kijun, a ponieważ cena oddaliła się na sporą odległość od niej, może to sprowokować ruch w jej kierunku. Sentyment jest lekko nastawiony na spadki, ale sygnałów do zajęcia pozycji na razie nie widać. Para znajduje się ponad liniami, więc odpada pozycja krótka. Długiej też raczej nie będzie można otwierać do momentu postania jakiegoś impulsu. Pozostaje obserwacja.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here