Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują

EUR/USD

Para EUR/USD kontynuuje spadek zapoczątkowany odrzuceniem linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. Jeżeli para dotrze do strefy wsparcia w postaci ostatniego dołka, to ruch jaki oglądaliśmy w po jej obronie dwa tygodnie temu będzie trzeba uznać za falę C korekty nieregularnej. A to oznaczać będzie zakończenie fali B w korekcie prostej i kontynuację spadków w kierunku kluczowej strefy wsparcia na bazie fali 3C. Ponowna obrona strefy wydłuży konsolidacje w czasie i pozostanie czekać na kolejną falę wzrostową w ramach fali B wyższego rzędu.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para przeszła poniżej Senkou Span A. Równocześnie linie Kijun i Tenkan przecięły się tworząc krzyż. Samo ułożenie średnich pozostaje jednak typowo konsolidacyjne. Obie linie poruszają się płasko i nie określają kierunku. Linia Chikou pozostaje w cenie pomiędzy Tenkan i Kijun. Jeżeli para ruchy bardziej na południe, to całkiem możliwe, że dotrze do płaskiej Senkou Span B, która może przyciągnąć cenę do siebie. Sentyment staje się coraz bardziej byczy. Od piątku oglądamy wzrost pozycji długich. Grający liczą na obronę ostatniego dołka i kontynuację trendu. Do jakiegokolwiek sygnału na tej parze daleko dlatego pozostaje obserwacja.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pozostaje powyżej linii poprowadzonej po szczytach. Para odrzuciła jednak wewnętrzny opór i zmierza w jej kierunku. Jeszcze dzisiaj powinniśmy zobaczyć jej re-test. Jeżeli parze uda się go odrzucić, to ruch wzrostowy ma szansę na kontynuację. W przeciwnym wypadku, para przetestuje przyspieszoną linię trendu i tam powinno rozstrzygnąć się w którym kierunku będzie podążała w najbliższym czasie. Oba scenariusze są równie prawdopodobne, więc pozostaje czekać.

Na wykresie Ichimoku para pozostaje w chmurze i balansuje tuż na linią Tenkan i Kijun. Linie są bliskie przecięcia za sprawą Tenkan, która zaczyna poruszać się w górę. Kijun pozostaje płaska. Linia Chikou dotarła do Kijun, która może zadziałać jak wsparcie. Sentyment pozostaje neutralny i można próbować szukać pozycji. Na wykresie H4 jest bardzo blisko sygnału wzrostowego. Para znajduje się przy linii Senkou Span B i tuż powyżej wsparcia w postaci ostatniego szczytu. Mocniejszy ruch w górę powinien dać sygnał do otwarcia pozycji.


USD/JPY

Para USD/JPY kontynuuje ruch spadkowy po odrzuceniu kluczowej strefy oporu. Ostatnio opisana przeze mnie piątka spadkowa może stać się pierwszą. Jeżeli tak jest i para nie tworzy trójkąta kończącego, to w najbliższym czasie zobaczymy test kluczowej strefy wsparcia i jej pokonanie na bazie fali trzeciej.

Na wykresie Ichimoku wszystko wraca do trendu spadkowego. Po pokonaniu przez parę linii Tenkan, można było się spodziewać ruchu w kierunku oddalonej linii Tenkan. Para jednak zawróciła w połowie drogi i obecnie znajduje się znowu pod Tenkan, która na razie pozostaje płaska. Linia Kijun powoli zbliża się do niej. Jeżeli linia Tenkan nie ruszy na południe to takie spotkanie może zaowocować dłuższą konsolidacją i ruchem bocznym. Sentyment typowy na tej parze. W dalszym ciągu olbrzymia przewagę mają longi co niestety nie pozwala na otwieranie pozycji krótkiej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here