Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


AUD/USD

audusd190219

Impuls spadkowy jaki powstał na parze AUD/USD po odrzuceniu linii poprowadzonej po szczytach, dotarł do wsparcia jakie znajduje się w okolicach poziomu 0,7080. Wsparcie zostało wybronione i od tego momentu oglądamy wzrosty. Do rozważenia mamy dwa scenariusze. W pierwszym, korekta wzrostowa zapoczątkowana na początku stycznia, została zakończona, a obecny impuls spadkowy jest pierwszą falą falą nowej fali spadkowej lub pierwszą falą fali B korekty impulsu wzrostowego. W takim przypadku, oglądane wzrosty są korektą fali 1a i po jej zakończeniu zobaczymy kontynuację spadków (dodatkowo tworzy się formacja RGR). Obecnie para walczy z lokalną strefą oporu i jeżeli ją wyraznie odrzuci, będzie można zakładać scenariusz spadkowy. Drugi scenariusz jaki biorę pod uwagę, to ten z traktowaniem ostatniego impulsu spadkowego jako falę c w korekcie nieregularnej. Impuls wzrostowy jaki powstał od dołka, jest przedłużony kolejną trójką wzrostową, co może oznaczać falę b. Jeżeli tak, to w najbliższym czasie zobaczymy mocną wzrostową falę 3C.

audusd190219ichi

Na wykresie Ichimoku mamy sprzeczne sygnały. Para znajduje się pod linią Kijun i właśnie re-testuje Tenkan od dołu, ale chmury sugerują ruch boczny. Jednak jako podstawowy scenariusz uznaje ten spadkowy. Zakończenie budowy korekty fali impulsu i odrzucenie jednej z testowanych obecnie linii, uznam za sygnał do zagrania pod drugą nogę oglądanych niedawno spadków. Sygnałem będzie wyjście z chmury spadkowej na wykresie H4.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy190219

Na wykresie USD/JPY od kilku dni bez większych zmian. Para dotarła do oporu znajdującego się w okolicach poziomu 111,000 i wstępnie go odrzuciła. Powstałe spadki zatrzymały się na lokalnym wsparciu. Jeżeli zostanie ono utrzymane, to para powinna dobudować piątą falę ostatniej sekwencji wzrostowej. Pokonanie wsparcia powinno doprowadzić do testu poziomu 110.000. Przypomnę, że obecnie testowany poziom jest górnym ograniczeniem kanału wzrostowego w jakim para porusza się od stycznia. Ostatnie dwie świeczki tworzące szczyt są łączonym Pin Barem, który odrzuca górne ograniczenie kanału i może być uznany za fałszywe wybicie. W tym przypadku para powinna zmierzać w kierunku dolnego ograniczenia kanału.

usdjpy190219ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po pokonaniu kluczowego oporu jakim było płaskie łączenie SSA i SSB oraz płaska linia KIjun W1 kontynuuje wzrosty. Obecnie para dotarła to linii Tenkan i do momentu jej pokonania, scenariuszem bazowym jest ten wzrostowy. Dopiero pokonanie Tenkan pozwoli myśleć o większej korekcie w kierunku Kijun i płaskiej linii SSB. Dla mnie para obecnie jest nie grywalna, dlatego pozostaje z boku.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here