Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD po raz kolejny dotarła w zeszłym tygodniu to strefy oporu, która znajduje się w okolicach poziomu 1,2500. Strefa została odrzucona mocną świeczką podażową. Spadek, który na tym etapie trzeba rozpatrywać w kategorii korekty impulsu, powinien zakończyć się w rejonach poziomu 1,2340 gdzie znajduje się wsparcie i zniesienie 61,8 procent fali wzrostowej. Jeżeli jednak para pokona wspomniany poziom i ruszy w kierunku ostatniego dołka, to ostatni wzrost trzeba będzie uznać za falę kończącą i liczyć się z większą korektą spadkową.

Nic się nie działa w piątek z sentymentem. W dalszym ciągu jest neutralny co pozwala na otwierania pozycji w dowolnym kierunku. Na razie nie ma odpowiednich setupów, dlatego pozostaje z boku.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para BP/USD dotarła do linii poprowadzonej po szczytach i od niej odbiła. Spadki zatrzymały się na wsparciu. Jak pisałem ostatnio, ruch wzrostowy jaki powstał w zeszłym tygodniu po odrzuceniu strefy wsparcia, można traktować jak impuls albo falę C korekty nieregularnej. W tym pierwszym przypadku, po korekcie zobaczymy kolejną próbę pokonania linii oporu i jak się to uda, ruch w kierunku szczytu. W drugim przypadku, zobaczymy falę 3C, czyli kontynuację spadku jaki powstał od szczytu i ruch w kierunku poziomu 1.3600.

Podobnie jak na parze EUR/USD i tutaj wykres sentymentu jest neutralny. Do potencjalnego setupu jednak daleko, dlatego i tu pozostaje z boku.


USD/JPY

Ostatni tydzień, to fala trzecia i dynamiczne spadki na parze USD/JPY, które dotarły do mocnej strefy wsparcia. Reakcją na nią, był powstały w piątek Pin Bar na bzie którego może powstać większa korekta wzrostowa. Ruch w kierunku poziomu 107.250 jest całkiem możliwy i byłaby to fala czwarta fali trzeciej. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć kontynuację spadków w ramach fali piątej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here