Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


AUD/USD

auduas181218

Na parze AUD/USD mamy bardzo ciekawą sytuację. Widzimy impuls wzrostowy jaki powstał od ostatniego dołka, który miał swoją kontynuację w postaci kolejnej trójki wzrostowej. Można taki układ interpretować dwojako. Po pierwsze jako łączoną korektę prostą, która zakończyła cały układ korekcyjny lub jego falę A. Drugi, w którym wspomniana trójka jest falą B w korekcie nieregularnej, a to oznacza, że spadki od szczytu, które są piątką, są jej falą C. W pierwszym przypadku, ostatnia fala spadkowa jest dopiero pierwszą i należy spodziewać się jej kontynuacji w ramach fali 3C. W drugim przypadku, fala c w korekcie nieregularnej została zakończona i para powinna mocno odbić z obecnych poziomów budując pierwszą falę wzrostową.

auduas181218ichi

Na wykresie Ichimoku para pokonała tygodniowe linie Kijun i Tenkan i dotarła do wsparcia jakim jest węzeł chmury. Do momentu pokonania Tenkan W1, która znajduje się w okolicach poziomu 0,7200 podstawowym scenariuszem jest spadkowy i ruch w ramach fali 3C. Liczę na dojście pary do chmury na wykresie H4 i jej odrzucenie co da sygnał pod zagranie.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy181218

Para USD/JPY zanegowała moją wczorajszą analizę. Liczyłem na korektę powstałego ostatnio impulsu wzrostowego i ruch w kierunku górnego ograniczenia konsolidacji w ramach fali 3c. Nic takiego się nie stało i para zanurkowała w dół, pokonując wewnętrzną strefę S/R. Obecnie para dotarła do dolnego ograniczenia konsolidacji i spodziewam się reakcji popytu, który może dobudować wzrostową falę c. Jeżeli jednak linia zostanie pokonana, para powinna kontynuować spadki w ramach fali 3C impulsu jaki wyrysował się na początku pazdziernika. Pokonanie linii ograniczającej konsolidację i jej re-test od dołu będzie okazją do zagrania na kolejną falę spadkową. Celem dla takiego ruchu powinny być okolice poziomu 111,300.

usdjpy181218ichi

Na wykresie Ichimoku para dotarła do płaskiej linii SSB D1. Tuż poniżej znajduje się długa i przedłużona kolejna linią SSB D1 i jest to ostatnie miejsce, które może zatrzymać spadki. Jest to bardzo ważny poziom ponieważ przebiega tu również tygodniowa płaska linia Kijun. Jej pokonanie otwiera drogę do dalszych spadków. Jeżeli spojrzymy na wykres na niższym TF, to podobnie jak przy parze AUD/USD i tutaj możemy mieć do czynienia z takim samymi scenariuszami, czyli albo ostatni spadek jest pierwszą falą spadkową (jest to piątka), albo jest to fala c w korekcie nieregularnej. Oczekuje re-testu przynajmniej linii Tenkan D1 i jeżeli para ją mocną świeczką odrzuci, poszukam pozycji pod spadki.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here