Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd181018

Na parze EUR/USD oglądamy od wczoraj spadki, które są wynikiem formacji Fakey, która powstała tuż pod górnym graniczeniem strefy oporu. Para wybiła dołem z Inside Bara i powoli dociera do kluczowej strefy wsparcia. Jej pokonanie będzie raczej równoznaczne z zanegowaniem wcześniej przedstawionych scenariuszy wzrostowych. Będzie to oznaczało albo budowę kolejnej fali spadkowej, albo “dociągnięcie” fali c w korekcie nieregularnej. To co buduje się od szczytu jest piątką spadkową i powinna ona mieć swoją kontynuację. Problem w tym, że tworzy się ona po trójce wzrostowej, a to może oznaczać korektę nieregularną. Dlatego na chwilę obecną wszystkie scenariusze są w grze.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para odbiła od linii Kijun D1 a następnie przeszła przez wąską chmurę i pokonała Tenkan D1. Kolejnym celem dla pary powinna być zaznaczona przerywaną linią Kijun Mn. Jej pokonanie doprowadzi do testu ostatniego dołka. Obecnie obserwuję parę i czekam na korektę ostatniego spadku w okolice linii SSB D1. Jeżeli pojawi się reakcja na linię to poszukam wejścia w shorta pod kontynuację spadków.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

Para USD/JPY zgodnie ze wczorajszą prognozą, odrzuciła bardzo ważną linię wsparcia i powoli zaczyna realizować nakreślony wcześniej scenariusz. Przypomnę, że ostatnią falę spadkową, traktuję w nim jako falę 1A, a obecny wzrost jako falę 2B. Fala ta powinna dotrzeć w okolice oporu, który znajduje się na ostatnim szczycie i go odrzucić. Mocne wyjście nad strefę, zaneguje scenariusz spadkowy.

usdjpyichi181018

Na wykresie Ichimoku widzimy jak idealnie para zareagowała na linię SSA Mn i utrzymała się powyżej Tenkan Mn. Obecnie para zmierza w kierunku Kijun D1 i jeżeli scenariusz spadkowy ma być realizowany, para nie powinna wyjść ponad nią. Na wykresie H4 para dociera do chmury spadkowej. Jej odrzucenie powinno zakończyć falę a w korekcie prostej i rozpocząć spadkową falę b. Dopiero zbudowanie fali c da dobry sygnał do szukania pozycji pod zagranie na spadkową falę 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here