Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd180919

Dzisiaj zejdziemy na niższy TF coby się przyjrzeć z bliska układowi fal jak tworzy się na parze EUR/USD. Jak wspominałem wczoraj, możemy brać pod uwagę dwa scenariusze. W pierwszym para zakończyła korektę prostą i wróci do spadków. W drugim, zakończyła dopiero falę A w korekcie złożonej. Przy pierwszym założeniu, spadkowa piątka jaka powstała w ostatnich dniach po odrzuceniu tygodniowej linii Tenkan, powinna być pierwszą falą kolejnego impulsu. Piątka zakończyła się na linii Tenkan D1 i od tego momentu oglądamy wzrosty, które na wykresie dziennym w połączeniu z ostatnią świecą podażową, utworzyły Pin Bara. Wzrosty  są na tyle dynamiczne, że scenariusz spadkowy uznaję za mało realny. W grę wchodzi więc drugi, który zakłada zakończenie korekty nieregularnej, a oglądana piątka spadkowa jest jej falą c. Oznacza to, że powstały wczoraj impuls wzrostowy jest dopiero pierwszą falą i po korekcie zobaczymy kontynuację wzrostów w ramach fali C. Miejscem docelowym dla fali C, będzie tygodniowa linia Kijun. Można taki układ spróbować rozegrać. Na wykresie H1 para znajduje się w chmurze, a wybicie z niej powyżej dziennej linii Kijun będzie oznaką realizacji scenariusza wzrostowego.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd180919

Para GBP/USD kontynuuje wzrosty zapoczątkowane odrzuceniem kluczowej strefy wsparcia. Para po wyrysowaniu pierwszego impulsu wzrostowego, wyszła powyżej linii Teknan W1. Linia została przetestowana od góry dając na niższym TF sygnał zakupowy pod kolejną falę wzrostową. Obecnie para buduje falę C, a do jej zakończenia brakuje jednej podfali, czyli fali piątej. Miejscem docelowym dla fali 4 będzie płaska linia SSB chmury spadkowej. Tam korekta powinna się zakończyć i para powinna wrócić do wzrostów. Przy ewentualnym odrzuceniu SSB, będzie można szukać pozycji pod zagranie na dokończenie fali C (nie wiadomo oczywiście, czy nagle fala C nie zmieni się w falę trzecią, dlatego warto próbować). Miejscem docelowym dla ewentualnych wzrostów będzie tygodniowa linia Kijun.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here