Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


USD/CAD

Para USD/CAD tuż poniżej szczytu buduje strukturę, którą można rozpatrywać dwojako. Na screenie powyżej rozpisałem ją jako tworzącą się korektą prostą. Po wyrysowaniu fali A, powstała korekta nieregularna w postaci fali B. Obecny ruch spadkowy, powinien być pierwszą falą fali C. Od szczytu wyrysowała nam się piątka spadkowa, która powinna mieć swoją kontynuację. W drugim spojrzeniu, para zakończyła budowę formacji trójkąta korekcyjnego, co widać na wyższych TF. Opisana tutaj fala B, jest falą skróconą falą piątą ostatniego impulsu wzrostowego, a pierwsza piątka spadkowa początkiem nowego trendu spadkowego.

Na wykresie Ichinoku, para pozostaje zamknięta pomiędzy dwoma liniami. Od góry, parę ogranicza linia SSA Mn, natomiast od dołu linia Kijun W1 (zielone przerywane linie). Na wykresie dziennym, para pokonała linię Kijun, retestując ją od dołu i kontynuuje spadek. Cały czas liczę na korektę w ramach fali drugiej i jeżeli taka nastąpi, będzie można szukać pozycji pod zagranie na dalsze spadki. Najbliższym oporem dla pary jest jak wspomniałem linia Kijun W1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

NZD/USD

Para NZD/USD znajduje się w mocnym trendzie spadkowym, budując falę C. Obecnie para znajduje się w jej fali piątej. Cały ostatni spadek, budowany jest na mocnej dywregencji i całkiem możliwe, że powoli się kończy. Para dotarła do ważnego wsparcia i próbuje odbijać. Najbliższy opór znajduje się w okolicach poziomu 0,6700 i tam para powinna zmierzać jeżeli ruch spadkowy został zakończony. W przeciwnym wypadku, najbliższym oporem będzie przyspieszona linia trendu, której test powinien odpowiedzieć na pytanie czy jest szansa na większą korektę, lub na zmianę trendu.

Na wykresie Ichinoku widzimy, że para odbiła od przedłużonej, płaskiej linii SSB Mn (zielona linia). Obecnie para zbliżyła się do linii Kijun D1. Jeżeli para pokona linię, będzie można rozważać scenariusz z większą korektą lub zakończeniem spadków i liczyć na ruch w kierunku SSA D1, a potem SSB D1. Odrzucenie linii i pokonanie SSA Mn będzie wskazywało na kontynuację spadków.


AUD/USD

Para AUD/USD, która od dłuższego czasu porusza się w trendzie spadkowym, dotarła do dolnego ograniczenia strefy wsparcia. Od kilku dni oglądamy odbicie, które doprowadziło do pokonania i re-testu górnego jej ograniczenia. Obecnie para dotarła do oporu, wyznaczonego na ostatnim dołku. Tym samym utworzyła się mała formacja RGR, a wspomniany opór jest jej linią szyi. Pokonanie tej przeszkody powinno doprowadzić do ruchu w kierunku poziomu 0,7330, gdzie znajduje się kolejna strefa podażowa.

 

 

 

Na wykresie Ichimoku, para pokonała linię Tenkan D1 i obecnie dotarła do Kijun D1. Jej pokonanie powinno doprowadzić do realizacji scenariusza wzrostowego i ruchu w kierunku Tenkan W1, a potem Kijun W1. Jeżeli z ruchu wzrostowego powstanie sensowny impuls, a para po pokonaniu Kijun, pozwoli na otwarcie pozycji długiej, będę takiej szukał pod zagranie na falę 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here