Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD w dalszym ciągu znajduje się pomiędzy dwiema bardzo ważnymi strefami. Od dołu ruch ceny ogranicza linia poprowadzona po szczytach ostatniej spadkowej konsolidacji i górne ograniczenie kluczowej strefy wsparcia. Od góry, jest to linia szyi hipotetycznej formacji głowy z ramionami. Jeżeli parze uda się wybić górą ze wspomnianego zakresu, to para powinna zmierzać w kierunku poziomu 1,1800, gdzie znajduje się kolejna strefa podażowa. Wybicie dołem, powinno rozpocząć falę C korekty impulsu jaki powstał od ostatniego dołka.

Na wykresie Ichimoku, para znajduje się tuż na linią SSA Mn i do momentu jej utrzymania zakładam wzrosty w ramach fali 3C. Ostatnie dwa dni to walka pary z linią SSB D1. Obecnie parze udało się wyjść z zakresu chmury. Jeżeli para będzie realizowała scenariusz z budową fali C korekty, to najbliższym oporem jest płaska linia SSB W1. Sentyment na parze jest coraz bardziej pro-spadkowy. (cały czas rośnie ilość pozycji krótkich), co nie pozwala obecnie na otwieranie pozycji długich. Liczę na to, że po pokonaniu linii szyi, sentyment poprzez zamykanie pozycji krótkich zmieni się na neutralny, co pozwoli przy jej re-teście szukać pozycji pod falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

Para USD/JPY utrzymuje się tuż poniżej strefy oporu , wyznaczonej na szczycie fali B korekty prostej. Jeżeli para upora się z tym poziomem, droga w kierunku szczytu zostanie otwarta. W dalszym ciągu trzeba brać pod uwagę scenariusz spadkowy, w którym obecnie oglądana struktura wzrostowa jest falą B większej korekty. W tym przypadku, odrzucenie oporu oraz pokonanie linii poprowadzonej po szczytach, powinno być początkiem fali C i doprowadzić do spadków w kierunku 109,700.

Miejsce gdzie obecnie znajduje się para USD/JPY jest wąską szczeliną pomiędzy liniami SSA Mn oraz przedłużonej, płaskiej SSA W1. Pokonanie którejś z tych stref powinno uruchomić właściwy scenariusz. Gracze liczą na odrzucenie strefy i ruch spadkowy, co widać po bardzo dużej ilości otwartych shortów w ostatnim czasie. Trzeba pamiętać, że najlepszym paliwem dla ruchu ceny są zamykane pozycje i jeżeli parze uda się wyjść ponad linię SSA Mn, powinna powstać mocna fala 3.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here