Naga Markets



“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują




EUR/USD

Zgodnie z tym co napisałem wczoraj, para EUR/USD odrzuciła lokalna strefę oporu. Powstał kolejny ruch spadkowy w ramach fali c fali C w potencjalnej korekcie prostej. Wykres pary dotarł do testowanej kilkukrotnie strefy wsparcia i od tego momentu oglądamy próby zakończenia korekty. Jeżeli ruch korekcyjny miałby zakończyć się już teraz, powinniśmy zobaczyć mocny impuls wzrostowy, który pokona odrzuconą wczoraj strefę podażową. Jeżeli natomiast strefa kolejny raz zostanie odrzucona, powinien nastąpić ruch w kierunku linii trendu.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Wykres pary GBP/USD zmaga się od wczoraj z linią trendu i ważną strefa popytową. Oglądamy ruch boczny i dopiero mocniejsze z niego wybicie powinno wskazać kierunek na najbliższe dni. Patrząc na ostatnią falę spadkową, widzimy że została ona zakończona i obecny ruch może być jej korektą. Jeżeli tak jest to powinniśmy zobaczyć kontynuację spadków i test dolnego ograniczenia strefy wsparcia.

USD/JPY

Zgodnie z wczorajszą analizą, ostatni ruch spadkowy był falą a korekty ostatniego wzrostu. Korekta została wypełniona i obecnie testuje ponownie górne ograniczenie strefy wsparcia i linie trendu. Jest to dobre miejsce do rozpoczęcia kolejnego impulsu wzrostowego. Jeżeli ruch spadkowy przyspieszy, korekta abc zmieni się w falę impulsu i pokonanie strefy popytowej stanie się bardzo prawdopodobne. Powinien wtedy nastąpić ruch w kierunku poziomu 108.00, który jest poziomem kluczowym.

Ze względów technicznych, nie mogę dzisiaj przedstawić potencjalnych setupów pod sentyment za co przepraszam.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here