Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD po raz kolejny nie poradziła sobie z oporem, który znajduje się w okolicach poziomu 1,1750. Poziom został odrzucony i scenariusz z budową piątki wzrostowej został zanegowany. Jak pisałem wcześniej, jeżeli fali impulsu jaka powstała w połowie czerwca nie jest falą kończącą (jej charakter raczej to wyklucza), to ostatnim momentem na zakończenie jej korekty jest własnie poziom 1.1750. Obecnie mamy wyrysowaną fal trójkę wzrostową, która albo jest falą 2 albo falą A większej struktury korekcyjnej. Jeżeli uda się parze pokonać górne ograniczenie strefy wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 1,1600, to taki scenariusz zacznie być wiodącym.

Na wykresie dziennym Ichimoku, para dotarła do chmury, po czym odbiła od niej i znalazła się po drugiej stronie płaskiej linii KIjun. Linia Tenkan rośnie i przecięła Kijun tworząc krzyż pod chmurą. Chikou znajduje się maksymalnie blisko ceny. Wszystko to świadczy o ruchu bocznym. Dlatego w dalszym ciągu pozostaje z boku, czekając na zdecydowany ruch w dół, a następnie re-test Kijun.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Wzrosty na bazie powstałego po odrzuceniu wsparcia Pin Barze, dotarły tylko w okolice kluczowej strefy oporu. Opór po raz kolejny został odrzucony i od tego momentu oglądamy spadki. Dotarły one w okolice ostatniego dołka. Pokonanie tego poziomu otwiera drogę w kierunku poziomu 1,2840. Wracając do przedstawionych wcześniej scenariuszy, to w mocy pozostaje jeden, w którym oglądany ruch spadkowy jest wydłużoną falą piątą. Fala w tym przypadku przyjmuje formę trójkąta rozszerzającego się, a obecnie powinniśmy znajdować się w jej fali e. Trwałe pokonanie dołka neguje taki scenariusz.

 

Para nie poradziła sobie z Senkou Span A i Tenkan W1 i możliwe, że zaczyna zmierzać w kierunku Senkou Span B W1. Po odrzuceniu Kijun i Tenkan D1 Pin Barem para zaczyna budować kolejną falę spadkową. Cały obecnie oglądany spadek to mocny wzrost pozycji długich, który może być wykorzystany do napędzania spadków. Liczę na powrót ceny w okolice Tenkan lub Kijun D1 i tam będę szukał sygnału pod kontynuację spadków.


 

USD/JPY

Wczoraj pisałem o początku budowy fali 43. Niestety nic takiego nie miało miejsca. To znaczy miało, ale korekta była bardzo płytka i nie dotarła do dolnego ograniczenia strefy wsparcia, a na to liczyłem. Obecnie para kontynuuje wzrosty w ramach fali trzeciej. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć większą korektę w ramach fali czwartej. Ruch w kierunku poziomu 113.500 jest raczej nie zagrożony.

Liczyłem na kolejną szansę na longa, po korekcie w kierunku linii Tenkan D1, ale nic takiego nie miało miejsca. Wydaje się, że dopiero fala czwarta da radę dotrzeć w jej rejony, co pozwoli na poszukanie pozycji pod falę piątą. Obecnie cena oddaliła się znacznie od KIjun i Tenkan D1 i własnie na taki powrót liczę. Sentyment podobnie jak na GBP/USD mocno przeciwny trendowi, co również powinno w przypadku tej pary napędzać kolejne wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here