Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USDeurusd180619

Para EUR/USD w dalszym ciągu nie potrafi się określić co do kierunku. Wydawało się, że ostatnie odbicie od strefy wsparcia przyniesie budowę większej fali wzrostowej i na to liczyłem, ale nic z tych rzeczy nie miało miejsca i para po odrzuceniu strefy podażowej znajdującej się w okolicach poziomu 1,1320, ruszyła w dół. Tym samym wybicie z powstałego przy oporze Inside Bara stało się faktem. Obecnie para dotarła do lokalnej strefy wsparcia i próbuje odbicia. W dalszym ciągu możemy mieć do czynienia ze scenariuszem, w którym obecny spadek jest falą B w korekcie fali impulsu wzrostowego i po jej zakończeniu zobaczymy ponowną próbę wzrostów. Wydaje się jednak, że powstały ruch spadkowy nie jest dokończony, a jego dokończenie może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszy to dokończenie piątki spadkowej jako fali c w korekcie nieregularnej. Drugi to zakończenie spadkowej fali a i budowa korekty prostej. Jak wspominałem kilka dni temu, ruch wzrostowy można wpisać również w zakończoną korektę prostą, a to oznacza, że tworzący się impuls spadkowy, może być pierwszą falą kontynuacji trendu spadkowego.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para znajduje się pomiędzy dwiema liniami. Od góry parę ogranicza tygodniowa linia Kijun, natomiast od dołu wsparciem jest tygodniowa Tenkan. Dopiero wyraźne wyjście powyżej/poniżej linii powinno wskazać kierunek na najbliższe sesje.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy180519

Para USD/JPY w dalszym ciągu pozostaje w konsolidacji, która powoli zaczyna wpisywać się w formację trójkąta. Jak wspominałem w poprzednich wpisach, moim podstawowym scenariuszem jest ten, w którym obecna konsolidacje jest falą czwartą fali 3C. Po jej zakończeniu spodziewam się powrotu do spadków i budowy fali piątej. Obecnie para odbiła od oporu i zaczyna budować piątkę spadkową. Jeżeli nie jest to fala c w korekcie nieregularnej, to powinniśmy zobaczyć jej kontynuację. Może ona odbywać się albo w ramach początku fali piątej fali 3C, albo fali B większej struktury korekcyjnej. W tym drugim przypadku, po zakończeniu spadkowej fali B, zobaczymy wzrostową falę C. Ja już mam pozycję na tej parze. Wykorzystałem odbicie od dziennej linii Tenkan i sygnał wyjścia z chmury na wykresie H4. Obecnie pozycji będzie można szukać po odpuszczeniu konsolidacji i np re-teście dolnego jej ograniczenia.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here