TMS


“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD długo nie zagościła w rejonach strefy oporu w okolicach poziomu 1,1830. Para odrzuciła poziom i wybiła z utworzonego wcześniej Inide Bara dołem. Obecnie para testuje po raz kolejny strefę wsparcia w okolicach poziomu 1,1550. Z falowego punku widzenia zeszłotygodniowy spadek jest trójką i oglądane od kilku godzin odbicie buduje falę czwartą. Po jej zakończeniu spodziewam się testu dolnego ograniczenia strefy wsparcia, czyli ostatniego dołka.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po balansie na linii Kijun nie dała rady jej pokonać i runęła w dół kontynuując ruch zgodny z ogólnym trendem. Sam spodziewałem się w jednym ze scenariuszy układu 1212 lub dokończenia piątki, czyli większego ruchu korekcyjnego. Skończyło się na zigzagu.  Obecnie rysujący się impuls będzie można wykorzystać do gry pod kontynuacje spadków. Para pokonała Senkou Span A W1, którą widać jako linię zieloną. Jest to również poziom gdzie przebiega Senko Span A z wykresu miesięcznego. Ponieważ sentyment jest neutralny, ewentualna korekta i re-test wspomnianego poziomu powinien pozwolić na szukanie pozycji na niższym TF.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Na parze GBP/USD widzimy pierwszy zwiastun scenariusza z wydłużoną falą piątą. Po odrzuceniu lokalnego oporu, para dotarła do wsparcia. Cały ostatni spadek, podobnie jak na parze EUR/USD buduje powoli piątkę spadkową. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć kontynuacje spadków w ramach fali trzeciej fali 5. Obecnie para konsoliduje w ramach fali czwartej tuż pod górnym ograniczeniem strefy wsparcia. Oczekuje re-testu tego poziomu i kontynuacji spadków.

Na wykresie Ichimou bardzo ładnie widać gdzie para się znajduje. Górna ciągła linia to linia KIjun z wykresu miesięcznego, która przebiega tuż nad Kijun D1. Obie linie zostały odrzucone i para dotarła do kolejnej linii, która zaznaczyłam jako przerywaną. Jest to linia Senko Span A z wykresu tygodniowego. Większy ruch będzie możliwy dopiero po pokonaniu którejś z tych linii. Otworzy się wtedy większa przestrzeń dla ewentualnego ruchu. Obecnie czekam na zakończenie impulsu i korektę w okolice linii Tenkan D1. Pozwoli to na szukanie wejścia pod kolejną falę spadkową.


USD/JPY

Para USD/JPY zaczyna się męczyć. W jednym z przedstawionych wcześniej scenariuszy, oglądany od niedawna wzrost miał odbywać się na bazie fali trzeciej. Jak na razie nie jest to na pewno fala trzecia. Wygląda na to że może to być korekta prosta ostatniej fali spadkowej, choć na tym etapie możliwości jest więcej, łącznie z układem 1212. Zejście pary pod najbliższe wsparcie, czyli pod grubszą czerwoną linię powinno dać odpowiedz, który scenariusz będzie realizowany. Na razie pozostaje obserwacja.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że parze udało się pokonać linie Kijun D1 co może zwiastować chęć kontynuacji wzrostów. Zaznaczona linia ciągła to Tenkan z wykresu miesięcznego, która pokrywa się z Kijun D1. Obie linie stanowią teraz mocne wsparcie dla ceny. Do momentu ich pokonania, wariantem preferowanym jest ten wzrostowy i gra pod układ 1212. Ewentualna korekta w okolice Tenkan D1 lub wspomnianych wcześniej linii będzie okazją do szukania longa. Sentyment jest neutralny, więc nie przeszkadza w otwieraniu pozycji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here