Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD pokonała ostatnio testowaną strefę popytową i zatrzymała się na wewnętrznej linii wsparcia. Widzimy próbę odbicia, która może doprowadzić re-testu pokonanej strefy. Ostatnia fala spadkowa jest piątką i jeżeli nie jest to zakończenie fali trzeciej, to należy spodziewać się kontynuacji spadków w kierunku poziomu 1,1730. Jeżeli jednak fala trzecia została zakończona, para powinna zacząć budować falę czwartą, a to oznacza, że można liczyć na większe odbicie i ponowny test poziomu 1,1930.

Na wykresie H4 Ichimoku widzimy, że ostatnia fala spadkowa jest piątką z “doczepką”. Może to oznaczać korektę nieregularną. Jeżeli tak, to para powinna zmierzać w kierunku linii Tenkan z wykresu dziennego, w której okolicy znajduje się ostatnio pokonana strefa wsparcia. Powinna powstać piątka wzrostowa w ramach fali c. Jeżeli para pokona linię Tenkan z H4 taki ruch będzie prawdopodobny szczególnie, że para oddaliła się znacznie od linii Kijun. Ostatnia fala spadkowa to ciągły przyrost pozycji długich i zamykanie krótkich. Od wczoraj mamy równowagę, a to pozawala na szukanie dowolnej pozycji. Jeżeli powstanie wspomniane odbicie w kierunku Tenkan i zostanie ona odrzucona, będzie można szukać shorta pod kontynuacje spadków.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Na parze GBP/USD w dalszym ciągu bez rozstrzygnięcia. Para buduje strukturę korekcyjną w okolicach dolnego ograniczenia strefy wsparcia. Struktura wygląda na trójkąt rozszerzający się a wybicie z niego powinno pokazać kierunek na następne sesje. Struktura ta powinna być fala czwartą całej sekwencji spadkowej jaką oglądamy od szczytu. Jeżeli tak, to większe prawdopodobieństwo, że wybijemy z niej dołem i zobaczymy spadek w kierunku poziomu 1.3300.

Na wykresie Ichimoku widzimy układ linii typowy dla ruchu bocznego. Linia Chikou znajduje się w cenie. Linie Tenkan i Kijun poruszają się płasko, a cena co chwile je przebija. Obecnie tuż nad wykresem ceny znajduje się linia Tenkan z wykresu dziennego. Jej odrzucenie oznaczać będzie odbicie od Senkou Span A i powinna dać sygnał spadkowy. Przy od dawna neutralnym sentymencie, będzie można próbować zagrać pod falę piąta.


USD/JPY

Para USD/JPY pokonała testowaną dwa dni temu strefę oporu i ruszyła w kierunku poziomu 111.000, który jest obecnie testowany. Bardzo symetrycznie układają się te wzrosty patrząc od dołka. Fale pierwsza i trzecia są sobie równe, a to może oznaczać, że obecna może być wydłużona. Jeżeli tak będzie, to testowana obecnie strefa powinna być pokonana, a para będzie zmierzać w kierunku szczytu.

Na wykresie Ichimoku, para po teście linii Tenkan z wykresu dziennego i wybiciu z chmury, kontynuuje wzrosty. Obecnie para znajduje się na poziomie przesuniętej linii Kijun z wykresu tygodniowego, która jest oporem. Ponieważ para dość znacznie ucieka od Tenkan, poziom ten może być początkiem korekty. Falowo również widzimy, że ostatnia podfala jest piątką, więc cała sekwencja wzrostowa może być zakończona.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here