Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD przetestowała od góry horyzontalny poziom S/R i go odrzuciła. Obecnie para powinna poruszać się w kierunku górnego ograniczenia konsolidacji w ramach fali d hipotetycznego trójkąta. Wyjście górą ponad to ograniczenie zaneguje taki scenariusz. Wtedy pozostaną dwa. Pierwszy, w którym obecny wzrost jest falą B większej struktury korekcyjnej i po jej zakończeniu zobaczymy spadki w ramach fali C. Drugi, w którym spadek od szczytu jest falą A z korektą nieregularną przedłużoną zigzagiem jako fala B, i ostatni spadek jako fala C tworząca korektę prostą. W tym przypadku para pokona górne ograniczenie konsolidacji i ruszy w kierunku szczytu.

Na H4 widzimy, że pierwsza fala wzrostowa jest piątką, która zakończona jest korekta  nieregularną, która utworzyła falę 2B. Obecny wzrost jest za mały i prawdopodobnie zostanie on przedłużony kolejna falą. Jeżeli ma to być scenariusz z trójkątem, to powstanie tylko jedna fala, która dokończy łączony zigzag. W przypadku scenariusza z atakiem na szczyt, zakończona wczoraj fala będzie falą pierwszą fali trzeciej i dzisiaj zobaczymy mocne wzrosty.

Na wykresie Ichimoku bez większych zmian. Para znajduje się ponad chmurą i liniami Tenkan i Kijun co nie oznacza za wiele, szczególnie że są one odwrotnie ułożone a linia Chikou balansuje pomiędzy linią ceny. Na wykresie H4 wygląda to już lepiej bo para przetestowała Kijun od góry a obecnie znajduje się ponad Tenkan i Kujun tworząc sygnał trzech linii. Gdyby nie sentyment, który w dalszym ciągu jest po stronie krótkiej, otworzyłbym longa pod scenariusz trzeci.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Na parze GBP/USD bez większych zmian. Para odrzuciła górne ograniczenie strefy oporu i znalazła się w okolicach linii dawnego kanału wzrostowego. Jej pokonanie powinno doprowadzić do re-testu dolnego ograniczenia strefy, które stało się teraz wsparciem. Ciężko powiedzieć co obecnie oglądamy za strukturę, bo może bo być fala trzecia i obecna korekta będzie falą czwartą i po jej zakończeniu zobaczymy kontynuację wzrostów na bazie fali piątej, która przy podobnych falach 1 i 3 powinna być wydłużona. Może to być również układ 1212 a to oznacza bardzo mocne wzrosty w najbliższej przyszłości. Na koniec może to być tworzący się trójkąt kończący (a i jeszcze fala B korekty nieregularnej). Dużo tych możliwości i trzeba poczekać na negację przynajmniej którejś z nich.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że wszystkie linie ułożone są pod wzrosty. Linia CHikou oddaliła się od ceny na maksymalną odległość potwierdzając trend. Chmura zaczyna się rozszerzać i rosnąć. Szkoda tylko, że brak okazji do zagrania w czym przeszkadza sentyment. Choć i ten powoli się zmienia i jeżeli powstanie jakaś korekta do linii Tenkan może pojawi się również okazja zakupowa i będzie można zagrać pod któryś ze scenariuszy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. Jakie to charakterystyczne dla pewnej grupy społeczeństwa, której reprezentanci obecnie dewastują nasz kraj. Jeśli czegoś nie rozumiem, to zapewne to nie istnieje. A Ci co rozumieją, zarabiają na tym i to niemałe pieniążki i co najwyżej patrzą z politowaniem na takich “Darków”. Pozdrawiam

  2. Uważam że grają pieniądze, liczy się popyt i podaż a nie żadne fale,chmurki fibo.dajcie już spokój z tą analizą techniczną która jest tylko iluzją, gusłem.Ciekaw jestem czy autor tych analiz zarobił chociaż złotówkę sugerując się jakimiś falami,fale to są na morzu,oceanie na forexie jest zimna wykalkulowana wyrafinowana gra pomiędzy jednymi a drugimi uczestnikami rynku jak przechytrzyć tych drugich. To bardziej przypomina pokera i żadne wytłumaczenia z AT nie mają tutaj odzwierciedlenia I zobaczymy czy mój komentarz zostanie usunięty jak poprzedni,jeśli tak potwierdzi się to że Comparic publikuje to co jest dla tego portalu wygodne. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here