Naga Markets
“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd180319

Para EUR/USD po pokonaniu strefy oporu znajdującej się w okolicach poziomu 1,1300, pozostaje od kilka dni zamknięta w Inside Barze tuż nad strefą. Najbliższym oporem dla pary jest górne ograniczenie kanału spadkowego. Ponieważ ostatni spadek nie został zakończony trójką, to bardzo prawdopodobnym scenariuszem dla pary jest wyjście z kanału i kontynuacja wzrostów. Wydaje się, że para w pierwszej próbie odrzuci linię i w ten sposób zakończy falę 1A. Powstałą korektę, będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod falę 3C. Miejscem docelowym fali 2B powinno być dolne ograniczenie pokonanej niedawno strefy. Poziom ten pokrywa się ze zniesieniem 50 procent fali impulsu. Jeżeli wzrosty ograniczą się do fali C, to miejscem do którego para powinna zmierzać jest poziom 1.1400. Tam powinna zakończyć się budowa fali B wyższego rzędu.

eurusd180319ichi

Na wykresie Ichimoku para po pokonaniu i re-teście od góry linii Kijun, dotarła do tygodniowej linii Tenkan i została zamknięta pomiędzy nimi. Jesteśmy w 9 dni cyklu ostatniej fali wzrostowej i jeżeli linia Tenkan zostanie odrzucona, to należy spodziewać się korekty w kierunku Kijun D1, a być może nawet do Tenkan D1. Na wykresie H4 będą to okolice chmury, co przy odrzuceniu linii powinno dać sygnał do zagrania pod wzrostową falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd180319

Para GBP/USD dotarła do strefy oporu, która znajduje się w okolicach poziomu 1,3300. Od dwóch dni buduje się konsolidacja, która może być falą czwartą ostatniego impulsu wzrostowego. Powstał IB, a wybicie z niego górą będzie potwierdzeniem budowy fali piątej. Będziemy wtedy mieli zakończoną dużą falę A, oraz dwie podfale w fali C. Jeżeli tak, to po zakończeniu obecnie budującej się piątki, zobaczymy korektę w ramach podfali b fali C. Miejscem docelowym dla takiego ruchu będzie poziom 1,3200 gdzie znajduje się najbliższe wsparcie. Po zakończeniu korekty powinniśmy zobaczyć kontynuację wzrostów w ramach fali kończącej cały ruch wzrostowy. Miejscem do jakiego para powinna dążyć, jest poziom 1,3500.

gbpusd180319ichi

Na wykresie Ichimoku para dotarła do chmury z wykresu tygodniowego. Parze udało się pokonać linię SSA i jeżeli wybicie będzie trwałe to kolejnym celem dla pary będzie płaska linia SSB, która znajduje się na poziomie 1.3500. Najbliższym wsparciem dla pary jest dzienna linia Tenkan i do niej powinna zmierzać ewentualna korekta ostatniej fali wzrostowej. Przy ewentualnym jej odrzuceniu, będzie można szukać pozycji pod zagranie na kończącą ruch falę C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here