Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd180220

Para EUR/USD po pokonaniu strefy wsparcia znajdującej się w okolicach poziomu 1,0900, kontynuuje spadki. Ruch ten odbywa się w ramach fali trzeciej. Obecnie para dotarła do kolejnego wsparcia (1.0820 wyznaczone na wykresie tygodniowym). Jest szansa na zakończenie fali trzeciej i budowę fali czwartej, czyli ruch w kierunku pokonanej niedawno strefy popytowej. Miejsce do wygenerowania fali czwartej jest bardzo dobre. Mamy wypełniony minimalny zasięg dla fali trzeciej (161.8 fali pierwszej), plus wsparcie. Jeżeli fala czwarta powstanie, to re-test i odrzucenie oporu będę chciał wykorzystać do zagrania pod falę piątą. Patrząc na wykres H4 ewentualnym sygnałem będzie odbicie od chmury spadkowej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy180220

Na parze USD/JPY bez zmian. Para pozostaje zamknięta w konsolidacji powyżej wsparcia wyznaczonego na szczytach. Mamy impuls wzrostowy, który zakończony jest dodatkową trójką, która może być falą b korekty nieregularnej. Jeżeli tak, to oglądana konsolidacja jest częścią korekty powstałego impulsu. Liczę na próbę wybicia z konsolidacji dołem i albo odrzucenie dolnego ograniczenia strefy wsparcia, albo jej pokonanie i ruch w kierunku tygodniowej linii Tenkan. Oba scenariusze są równie prawdopodobne i przy obu re-testach, będę szukał pozycji pod zagranie na wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here