Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USDeurusd180219

Para EUR/USD stara się od kilku dni bronić strefy wsparcia, która rozciąga się w okolicach poziomu 1,1280. Na obecnym etapie, para zakończyła budowę fali B w korekcie prostej. Oznacza to obronę strefy i wzrosty w ramach fali C. Potwierdzeniem takiego scenariusza, będzie pokonanie linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Pierwszą przeszkodą dla ewentualnej fali C, będzie dobrze znana strefa podażowa w okolicach poziomu 1,1450. W drugim scenariuszu, para zakończyła korektę prostą, a oglądane spadki są początkiem układu 1212. Jeżeli tak, to ewentualne wzrosty będą tylko korektą pierwszej fali fali trzeciej. Oznacza to przełamanie ostatniego dołka i spadki w ramach właściwej fali trzeciej.

eurusd180219ichi

Na wykresie Ichimoku para odbiła od linii SSA Mn. Powstał wzrostowy Pin Bar, który doprowadził do testu dziennej linii Tenkan. Jeżeli linia zostanie pokonana, to kolejnym celem dla pary powinna być linia Kijun D1 i płaska SSB D1. Jeżeli parze uda się dotrzeć w rejony Kijun i ją odrzucić, będzie można szukać okazji pod zagranie na spadkową falę trzecią. Pokonanie Kijun, potwierdzi scenariusz wzrostowy i budowę potencjalnej fali C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd180219

Para GBP/USD po odrzuceniu poziomu 1,3200 ruszyła w dół budując pierwszą falę korekty ostatniego impulsu wzrostowego. Para dotarła do wewnętrznej strefy wsparcia, które zostało wybronione i od tego momentu oglądamy próbę wzrostów. Jeżeli założymy, że ostatnio powstała fala spadkowa jest falą a korekty prostej, to oglądane wzrosty powinny odbywać się w ramach fali b. Najbliższym celem dla wzrostów powinny być okolice poziomu 1,3000 gdzie znajduje się lokalny opór i zniesienie 50 procent fali spadkowej. Odrzucenie poziomu powinno dać sygnał do budowy spadkowej fali c. Na screenie fale oznaczyłem jako 1a i 2b ponieważ wzrosty oglądane od początku roku, mogą być falą C w korekcie nieregularnej, a powstały w zeszłym tygodniu impuls spadkowy, pierwszą falą impulsu wyższego rzędu.

gbpusd180219ichi

Na wykresie Ichimoku, spadki dotarły do płaskiej linii SSB D1. Linia została wybroniona, a para ruszyła w kierunku Kijun D1. Od zachowania ceny względem linii, będzie zależało jaki scenariusz może wchodzić w grę. Podstawowym jest ten spadkowy z budową fali 3c, dlatego odrzucenie linii będzie sygnałem do szukania pozycji pod spadki. Na wykresie H4 para znajduje się w chmurze i wyjście z niej da sygnał do zagrania. Jeżeli jednak para wyjdzie nad KIjun, to raczej scenariusz spadkowy zostanie zanegowany i trzeba będzie powstały impuls spadkowy uznać za falę c w korekcie nieregularnej. Oznacza to budowę dużej, wzrostowej fali 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here