Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.
EUR/USD

Para EUR/USD w wyniku dynamicznych wzrostów wybiła z kanału wzrostowego i dotarła do ważnego oporu. Od wczoraj widzimy reakcję podaży, która nie pozwoliła na wybicie z Inside Baru górą. Powstała formacja Fakey. Obecnie para walczy z dolnym ograniczeniem Inside Bara tuż pod linią kanału. Nie zaznaczyłem tego na wykresie, ale tuż pod obecną ceną znajduje się linia wsparcia poprowadzona po ostatnich szczytach. Może ona zatrzymać spadek i możemy po konsolidacji zobaczyć kolejną próbę ataku na strefę podażową. Natomiast jej pokonanie aktywuje formację Fakey i możemy zobaczyć ruch w kierunku ostatnio pokonanego oporu, a teraz wsparcia.

Od pewnego czasu na wykresie sentymentu widzimy zmianę nastawienia. Ubywa shortów, i powoli przybywa longów. Pozwala to na szukanie pozycji zgodnej z trendem.

Na wykresie powyżej, zaznaczyłem zielona kreską, linię Tenkan z wykresu dziennego. Jeżeli parze uda się pokonać linię Kijun, z którą obecnie walczy na H4, powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku wspomnianej linii. Są to też okolice zniesienia 50 procent ostatniej fali wzrostowej i dobre miejsce do szukania pozycji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD dotarła wczoraj do bardzo istotnej strefy oporu. Jeżeli spojrzymy na wykres z naniesionym wzkaznikiem Ichimoku zobaczymy, że poziom ten zbiega się z linią Senkou Span B z wykresu tygodniowego.

Jest to bardzo ważny poziom i jego pokonanie otwiera drogę w kierunku poziomu 1.4500. Na razie jednak całkiem możliwe, że pojawi się korekta w wyniku Pin Bara jaki się wyrysował na wykresie dziennym.

Również podobnie jak w przypadku pary EUR/USD i tutaj mamy zmianę sentymentu. Będzie można szukać pozycji długiej. Schemat jest podobny do tego z EUR/USD a do wejścia daleko, dlatego nie będę teraz go pokazywał.


USD/JPY

Para USD/JPY zanegowała jak na razie wybicie wsparcia i po dynamicznym ruchu znalazła się znowu ponad nim. Obecnie oglądamy re-test jego górnego ograniczenia. Jeżeli wypadnie on pozytywnie można będzie spodziewać się wzrostów w kierunku wewnętrznej linii oporu. Ruch taki może oznaczać zakończenie korekty ABC impulsu z zeszłego roku i powrót do wzrostów lub budowę kolejnej fali korekcyjnej.

Sentyment jest neutralny co pozwala na otwierania dowolnej pozycji, ale ze względu na “odległość” do potencjalnych sygnałów na razie pozostaje z boku.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here