Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd171218

Para EUR/USD pozostaje zamknięta pomiędzy poziomami 1,1450 i 1,1300. Ostatni spadek jaki powstał po odrzuceniu po raz kolejny strefy oporu jest kolejną trójką. Wydawało się, że może to być początek fali c, jako kontynuacji piątki, która powstała po 20 listopada. Niestety, para odbiła od poziomu 1.1300, tym samym nie kończąc korekty prostej. Oglądany wzrost może być falą b, a to oznacza, że po jej zakończeniu zobaczymy spadek w ramach właściwej fali c, który przetestuje dolne ograniczenie boksa.

eurusd171218ichi

Również na wykresie Ichimoku mamy pat. Para porusza się w okolicach płaskiej linii Kijun, która jest poziomem SR. Obecnie para przebywa pod linią i jej odrzucenie powinno może być początkiem wspomnianej fali c. Jeżeli jednak parze uda się wyjść ponad Kijun, kolejnym celem dla pary będzie linia SSA chmury spadkowej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd171218

Para GBP/USD po odrzuceniu strefy wsparcia, wyrysowała impuls wzrostowy, który jest piątką. Po dotarciu do kluczowej strefy oporu, którą para odrzuciła, oglądamy jego korektę. Obecnie para walczy o utrzymanie poziomu 1,2550. Jeżeli para odrzuci poziom, powinniśmy zobaczyć kontynuację wzrostów w ramach fali 3C. Celem dla takiego ruchu powinien być minimum poziom 1,2700 gdzie znajduje się górne ograniczenie kluczowej strefy oporu. Drugi scenariusz zakłada spadek w ramach fali c korekty prostej powstałego impulsu wzrostowego i dopiero wtedy próbę budowy wspomnianej fali 3C.

gbpusd171218ichi

Na wykresie Ichimoku para po odrzuceniu linii Tenkan Pin Barem, buduje korektę. Linia Tenkan jest tutaj kluczowa, a jej pokonanie powinno doprowadzić do ruchu w kierunku linii Kijun D1. Obecnie czekam na ruch wzrostowy w ramach fali 3c. Jeżeli będzie to tylko fala c (powinna przetestować ostatni szczyt i odrzucić Tenkan), będzie można szukać pozycji krótkiej pod kolejną falę spadkową. Na wykresie H4 sygnałem powinno być wyjście dołem z chmury spadkowej.


 

USD/JPY

usdjpy171218

Na wykresie USD/JPY para wyrysowała impuls wzrostowy, który pokonał wewnętrzną strefę SR. Obecnie oglądamy korektę impulsu, która powinna odbywać się w ramach fali 2B. Jeżeli korekta dotrze w rejony wspomnianej strefy, będzie można szukać pozycji pod zagranie na falę 3C. Celem dla takiego ruchu (fala c) powinno być górne ograniczenie powstającej formacji trójkąta. W przypadku fali trzeciej, ograniczenie zostanie pokonane, a para ruszy w kierunku kluczowej strefy oporu znajdującej się na ostatnim szczycie.

usdjpy171218ichi

Na wykresie Ichimoku, para znajduje się powyżej chmury wzrostowej i płaskiej linii Kijun. Liczę na test linii SSA D1, co na wykresie H4 zbiegnie się z testem chmury i powinno dać sygnał do zagrania na falę 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here