Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

 

EURUSD171018

Para EUR/USD pozostaje od kilku dni tuż pod górną granicą ostatnio pokonanej strefy wsparcia. Konsolidacja zamknięta została wewnątrz Inside Bara. Wczoraj mieliśmy próbę wyjścia z IB górą, ale nic takiego się nie stało, poziom został odrzucony niewielkim Pin Barem i powstała słaba formacja Fakey. Do momentu większego wybicia w którymś kierunku, ciężko będzie określić z jakim scenariuszem mamy do czynienia. Oba ostatnio przestawione czyli z zakończeniem korekty nieregularnej i wzrostem w ramach fali 3C, jaki ten ze spadkami w ramach minimum fali c, są aktualne.

EURUSDichi1710018

Na wykresie Ichimoku również bez większych zmian. Para odrzuciła wczoraj delikatnie linię Kijun D1 i obecnie testuje SSA D1, jej pokonanie powinno doprowadzić do testu Tenkan D1 i ruchu w kierunku Kijun Mn (zielona przerywana linia). Można powoli szukać pozycji na H4 pod zagranie na minimum spadkową falę c. Wyjście powyżej Kijun D1 neguje taki scenariusz.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

GBPUSD171018

Jeszcze mniej dzieje się na parze GBP/USD. Para po raz kolejny nie poradziła sobie z górnym ograniczeniem kluczowej strefy oporu i cena znajduje się ponownie pomiędzy strefami. Dopiero wybicie którejś ze stref powinno rozjaśnić obraz na tej parze. Zarówno scenariusz z budową wzrostowej fali C, jak i spadkowy z kontynuacją ostatniego impulsu spadkowego są aktualne.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para nie może sobie poradzić z bardzo mocnym oporem jakim jest linia KIjun Mn, która znajduje się na wysokości ostatniego szczytu. Odbicie od Kijun D1 jakie miał miejsce dwa dni temu doprowadziło to testu wspomnianego oporu, ale okazał się on za mocny i para wstępnie go odrzuciła. Na tym etapie, bez wyrazniego impulsu trzeba raczej trzymać się z dala od tej pary.


USD/JPY

Para USD/JPY po dotarciu do ważnego wsparcia, próbuje budowy korekty powstałego impulsu spadkowego, który można oznaczyć jako falę 1A. Ruch jest na tyle mocny i ni poprzedzony trójką wzrostową, że scenariuszem bazowym dla tej pary jest ten z kontynuacją spadków w ramach fali 3C. Do tego jednak daleka droga. Para musi zbudować falę 2B, która może dotrzeć w rejony ostatnio pokonanego szczytu. Dopiero tam powinno rozstrzygnąć się czy taki scenariusz będzie realizowany.

Na wykresie Ichimoku bez większych zmian. Para odbiła od SSA Mn i walczy o utrzymanie Tenkan. Jeżeli się to uda, budowa korekcyjnej fali 2B będzie prawdopodobna. Pozostaje czekać na ruch w kierunku Kijun D1 i tam szukać okazji do zagrania pod spadki. Będzie można wtedy wyznaczyć zasięg dla ewentualnej fali 3C. Przypomnę, że impuls trwał 9 dni, więc para ma troszkę czasu na budowę ewentualnej korekty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here