Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd170919

Wzrosty na parze EUR/USD zapoczątkowane odbiciem od strefy wsparcia znajdującej się w okolicach poziomu 1,0930 dotarły do oporu jakim jest linia poprowadzona po ostatnich dołkach oraz tygodniowa linia Tenkan. Poziomy zostały odrzucone, a to oznacza, że mamy zakończoną korektę prostą. Mamy możliwe dwa scenariusze. W pierwszym oglądany od dwóch dni spadek jest początkiem kolejnej fali spadkowej. Jeżeli spojrzymy na parę na niższym TF, zobaczymy budującą się piątkę. Jeżeli pojawi się jej korekta, to będzie można ją wykorzystać do szukania pozycji pod minimum falę c w fali B korekty złożonej. Drugi scenariusz opiera się na korekcie nieregularnej. Wspomniana budująca się piątka może być jej falą c (ostatnia fala wzrostowa czyli fala c korekty prostej, zakończona jest trójką). W tym przypadku para odrzuci testowaną dzienną linię Tenkan i zakończy budowę fali B większej struktury korekcyjnej. Oznacza to wzrosty na bazie fali C i ruch w kierunku tygodniowej linii Kijun.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy170919

Para USD/JPY zgodnie z przewidywaniem dotarła do tygodniowej linii Kijun. Wszystkie przedstawione scenariusze są w dalszym ciągu możliwe. Najmniej prawdopodobnym wydaje się ten zakładający, że obecne wzrosty są korektą impulsu spadkowego jaki powstał po odrzuceniu tygodniowej linii KIjun. Żeby scenariusz był możliwy do realizacji, para musi odrzucić testowane obecnie poziomy i ruszyć w dół w kierunku linii Tenkan W1. Wyjście powyżej Kijun W1 neguje całkowicie scenariusz spadkowy. Kolejnym scenariuszem jest ten zakładający budowę impulsu wzrostowego. Obecnie para zakończyła 3 fale wzrostowe. Odrzucenie testowanego oporu może rozpocząć budowę fali czwartej. Miejscem docelowym dla takiego ruchu będą okolice chmury spadkowej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here