Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD buduje od kilku dni kolejną falę wzrostową. Powstały impuls zapoczątkowany zakończeniem fali 2B i odrzuceniem dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparcia, pokonał linię poprowadzoną po szczytach ostatniej spadkowej konsolidacji i dotarł do głównego oporu. Opór ten, jest równocześnie linią szyi potencjalnej formacji głowy z ramionami. Para odrzuciła strefę i obecnie ponownie testuje pokonaną linię. Zakładam dwa scenariusze. W pierwszym oglądany wzrost jest początkiem fali 3C. W tym przypadku para powinna ruszyć mocno w górę, pokonując linię szyi formacji RGR. W drugim, wzrost jaki oglądamy od kilku dni, jest falą B większej struktury korekcyjnej. W tym przypadku, zobaczymy ponownie test dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparcia.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po dobiciu od linii Kijun D1, dotarła do płaskiej SSB D1. Na poziomie SSB D1 znajduje się przedłużona linia SSA z wykresu miesięcznego i właśnie od niej para w piątek odbiła, tworząc formację objęcia. Jeżeli parze uda się pokonać opór, droga do realizacji fali 3C zostanie otwarta. Kolejnym przystankiem dla ewentualnych wzrostów powinna być linia Kijun W1, która znajduje się ok 230 pipsów powyżej ceny. W jej okolicy znajduje się poziom zasięgu wyznaczony dla fali N.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD dotarła do linii poprowadzonej po szczytach w trendzie spadkowym i lokalnej strefy oporu. To co buduje się od dołka, można uznać za korektę prostą, która może przeobrazić się w impuls. Warunkiem jest pokonanie wspomnianych barier i rozwinięcie fali trzeciej. Jeżeli para odrzuci testowany obszar, powinniśmy zobaczyć spadki w ramach właściwej fali B, lub powrót do trendu. Ostatnia podfala wzrostowa jest piątką, która może być falą pierwszą fali trzeciej. Pozostaje czekać na ewentualną korektę i szukać wejścia pod kontynuację wzrostów.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po pokonaniu linii KIjun D1 i re-teście Teknan D1, dotarła do SSB D1. Linia chikou poradziła sobie z ceną i odpowiednio Kijun i Tenkan, otwierając sobie przestrzeń do wzrostów. Jeżeli cena pokona testowaną SSB D1, to kolejnym przystankiem powinna być linia Kijun Mn, którą zaznaczyłem przerywaną linią. Sentyment coraz bardziej skłania się w kierunku spadków (od dłuższego czasu, rośnie ilość pozycji krótkich z równoczesnym spadkiem pozycji długich). Taki układ nie pozwala na szukanie longów, dlatego z otwarciem pozycji czekam na ewentualną korektę i zmianę sentymentu na wzrostowy.


USD/JPY

Para USD/JPY po wyrysowaniu impulsu wzrostowego, czyli fali 1A i zakończeniu korekty prostej, buduje kolejną falę wzrostową. Niestety nie wygląda ona na ten moment jak fala 3C. Zakładam, że obecne wzrosty, które zatrzymały się ważnej strefie oporu, mogą być falą B większej struktury korekcyjnej. Kluczowe dla pary będzie utrzymanie ceny powyżej linii poprowadzonej po szczytach. Jeżeli się to uda, para powinno dokończyć ostatnią podfalę i wtedy będzie można zakładać scenariusze wzrostowe. Mocne odrzucenie testowanego poziomu, spadek pod wspomnianą linię, urealni scenariusz z budową fali B.

Miejsce w którym cena zatrzymała się nie jest przypadkowe. Jest to poziom na którym znajduje się linia SSA Mn oraz przedłużona płaska linia Kijun Mn. Ich pokonanie otwiera drogę do dalszych wzrostów, czyli budowy fali 3C. Para w zeszłym tygodniu dała ładny sygnał kupna na wykresie H4, ale sentyment, który od dłuższego czasu jest coraz bardziej spadkowy, nie pozwolił na otwarcie pozycji. Sentyment sugeruje spadki, czyli odrzucenie testowanych poziomów, ale taka ilość pozycji krótkich, może być doskonałym paliwem pod falę trzecią. Pozostaje czekać.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here