Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Para EUR/USD po raz kolejny testowała strefę popytową w okolicach poziomu 1,1700 i po raz kolejny udało się ją wybronić. Powstał impuls wzrostowy, który zatrzymał się na lokalnej strefie podażowej. Patrząc na cały ruch spadkowy jaki oglądamy od szczytu, można przyjąć, że ma on charakter korekty. Przybrać on może dwie formy. Pierwsza to korekta prosta ABC i do jej pełnego wyrysowania brakuje jeszcze jednego spadku w ramach fali C. Drugi, to formacja trójkąta. W tym przypadku do jego realizacji brakuje fali e. Jest jeszcze jeden wariant, w którym po fali a, mamy korektę nieregularną w postaci fali B a następnie kolejny spadek w ramach fali C zigzaga. Takie założenie sugeruje, zakończenie korekty i powrót do wzrostów.

Wykres sentymentu jednoznacznie wskazuje na szukanie okazji do shorta. Okazja może się pojawić po mocnej reakcji i odrzuceniu obecnie testowanej strefy oporu.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pokonała strefę wsparcia w okolicach poziomu 1,2960. Od tego momentu obserwowaliśmy spadki, które zatrzymały się na kolejnej strefie popytowej i linii trendu. Powstał Inside Bar. Obecnie obserwujemy próby wybicia z niego górą. Jeżeli próba ta zakończy się sukcesem, możemy zobaczyć ruch w kierunku pokonanej wcześniej strefy podażowej.

Wykres sentymentu układa się pod spadki. Widzimy wzrost pozycji krótkich i spadek długich. Ze względu na miejsce i bliskość stref popytowych, pozostanę z boku.


USD/JPY

Para USD/JPY dotarła w ostatnich dniach do strefy wsparcia. Reakcją na nią był mocny impuls wzrostowy, który pokonał linie trendu i dotarł do strefy oporu. Od tego momentu obserwujemy mocny spadek i obecnie re-test pokonanej linii. Jeżeli ruch w górę ma być kontynuowany, to jest to dobre miejsce do jego zainicjowania. Powstałaby wtedy formacja głowy z ramionami i byłaby możliwa zmiana kierunku ruch na najbliższe dni. Jednak, spadek jaki oglądamy od wczoraj jest impulsem i prawdopodobnie zobaczymy po korekcie jeszcze jego kontynuację. Może odbyć się on w ramach fali C, korekty impulsu wzrostowego.

Wykres sentymentu pokazuje spadek ilości shortów i wzrost longów, co przekłada się na szukanie pozycji długiej. Taki scenariusz wezmę po uwagę dopiero wtedy, gdy ostatni spadek przybierze odpowiednią formę korekty. Czyli np. powstanie korekta prosta.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here