Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd170719

Wczoraj pisałem, że jeżeli para EUR/USD utrzyma wsparcie jakie znajduje się na poziomie tygodniowej linii Tenkan, to powinniśmy zobaczyć kolejną falę wzrostową. Odbicie jakie powstało od dołka było piątką, dlatego liczyłem na jej kontynuację w ramach fali 3C. Nic takiego nie miało jednak miejsca i para zanurkowała w dół, pokonując wspomniane wsparcie. Tym samym para przetestowała i odrzuciła linię poprowadzoną po dołkach, co może sugerować kontynuację spadków. Ruch jaki powstał od momentu odrzucenia, jest również piątką. Mamy więc dwie przeciwstawne sobie impulsy. Obecnie para testuje strefę wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 1.1200. Jest to ostatni moment na odbicie i realizację scenariusza z budową wzrostowej fali C (uznajemy wtedy piątkę spadkową za falą c w korekcie nieregularnej). Jeżeli jednak para poradzi sobie ze wsparciem, to powinniśmy zobaczyć albo powrót do trendu spadkowego, albo budowę fali c w fali B korekty prostej. Jesteśmy pod dzienną linią KIjun, a to oznacza, że szukam pozycji krótkiej. Jeżeli para odbije z testowanych poziomów, to pierwszym założeniem będzie budowa fali korekty powstałego od wczoraj impulsu spadkowego. Para powinna przetestować płaską linią SSB chmury spadkowej. Jej odrzucenie pozwoli na szukanie pozycji pod spadki i realizację scenariusza z minimum falą c fali B.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy170919

Na parze USD/JPY bez rozstrzygnięć. Para znalazła wsparcie w postaci wewnętrznej linii wsparcia i linii Kijun D1. Od kilku dni oglądamy budowę Inside Bara pomiędzy wspomnianymi liniami, a linią Tenkan D1. Wybicie z IB powinno uruchomić jeden z opisanych wcześniej scenariuszy. Jak widzimy na screenie powyżej, mamy dwie hipotetyczne formacje głowy z ramionami. W dużej, obecny spadek możemy traktować jako prawe jej ramie, a to oznacza, że wczorajsze wzrosty mogą być początkiem ruchu w kierunku linii szyi. Bardzo dużo będzie zależało od reakcji pary na linię Tenkan D1, jej odrzucenie może oznaczać zakończenie budowy prawego ramienia mniejszej formacji i spadek w ramach minimum fali B w korekcie prostej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here