Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD pozostaje w konsolidacji zamknięta pomiędzy dwoma poziomami wyznaczonymi przez ostatnią spadkową falę impulsu. Ostatni re-test górnego ograniczenia strefy wsparcia, zakończył się jego odrzuceniem, w wyniku czego powstał Pin Bar. Od tego momentu wzrosty są kontynuowane, a para dotarła właśnie do strefy oporu. Pokonanie strefy powinno doprowadzić do wzrostów w kierunku kluczowej strefy, która wyznaczona jest w okolicach poziomu 1,1830. Dopiero wybicie ponad ten poziom powinno zakończyć obecną konsolidacje i pozwolić na większe odreagowanie spadków. Można wziąć również pod uwagę scenariusz, w którym obecnie oglądane wzrosty są falą C budującej się fali drugiej. W takim przypadku, para powinna przetestować 1.1830 i go odrzucić, kończąc albo całą korektą, albo jej falę A.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para balansuje pomiędzy liniami Kijun D1 i Senkou Span A. KIjun jest od dłuższego czasu płaska i stanowi wewnętrzną linię S/R. Jeżeli parze uda się pokonać Senkou Span A, droga do wyższych poziomów zostanie otwarta. Obecnie para jest dla mnie niegrywalna, dlatego pozostaje z boku. Nie ma wyraznego impulsu pod którego kontynuację można by zagrać, więc pozostaje obserwacja.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Podobnie jak para EUR/USD i tutaj mamy próbę ataku na strefę wsparcia, które zakończyło się mocnym byczym Pin Barem odrzucającym strefę. Obecnie para dotarła do ważnej strefy podażowej, a jej pokonanie otworzy drogę do wyższych poziomów. Wczoraj wstępnie para odrzuciła poziom, ale widać chęci ponownej próby ataku. Ostatnie ruchy można oznaczyć w dwojaki sposób i każdy daje podobny scenariusz. W pierwszym, ostatni dołek to zakończenie impulsu spadkowego i fala wzrostowa, która jest falą 1a fali drugiej. W tym przypadku, powinniśmy zobaczyć pokonanie obecnie testowanej strefy i większe wzrosty. W drugim, fala na której powstał wspomniany wcześniej Pin Bar, jest załamaną falą e w trójkącie kończącym impuls spadkowy. Efekt powinien być podobny, czyli budowa fali 2B.

Na wykresie Ichimoku para ostatnie trzy tygodnie “ześlizguje się” po Senkou Span A W1 nie mogąc jej pokonać. Obecnie para znalazła się tuż pod Tenkan W1 i dopiero jej pokonanie powinno pozwolić na większy ruch wzrostowy. Na wykresie dziennym para ma kłopoty z linią kijun, do której właśnie dołączyła Tenkan. Jeżeli parze uda się trwale pokonać Kijun D1, to ruch w kierunku Senkou Span A będzie prawdopodobny. Również w przypadku tej pary pozostaję z boku do czasu powstania mocniejszego impulsu.


USD/JPY

Na parze USD/PY mamy wreszcie wyrazną kontynuację trendu. Para realizuje falę 3C, a do jej zakończenia pozostało sporo miejsca. Wydaje się, że obecnie znajdujemy się w fali 43 i para powinna zmierzać w kierunku ostatnio pokonanego oporu. Po jego re-teście i odrzuceniu ruch na bazie fali 53 powinien dotrzeć w rejony poziomu 133.400.

Na tygodniowym wykresie Ichimoku widzimy, że para pokonała cienką chmurę spadkową i płaską Senkou Span A, która stała się teraz wsparciem dla ceny. Spadek w jej kierunku oznaczać będzie test Tenkan D1 i będzie okazją do szukania pozycji pod kolejną falę wzrostową.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here