Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd170519

Para EUR/USD zgodnie ze wcześniejszymi założeniami, odrzuciła dolne ograniczenie strefy oporu jaka rozciąga się w okolicach poziomu 1.1250. Dzięki temu scenariusz zakładający przyspieszenie ruchu w górę na bazie fali trzeciej został zanegowany. Obecnie mamy wyrysowaną trójką wzrostową, która może być zakończoną korektą prostą ostatniej fali impulsu spadkowego, albo falą A większej korekty wzrostowej. W pierwszym przypadku, oglądany od kilku dni spadek, będzie falą pierwszą i po pokonaniu testowanego obecnie wsparcia, powinniśmy zobaczyć kontynuację spadków. W drugim przypadku, testowane wsparcie zostanie wybronione, a fala B zakończona. Celem dla potencjalnej, wzrostowej fali C, będzie poziom 1,1300. Jest jeszcze jeden scenariusz, który trzeba wziąć pod uwagę. Ostatnia fala wzrostowa, czyli podfala c, jest trójką. Może to oznaczać budowę korekty nieregularnej. W tym przypadku, oglądane od trzech dni spadki będą jej falą c.

eurusd170519ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para odrzuciła płaską linię KIjun D1, co jest pierwszym sygnałem pro spadkowym. Scenariuszem podstawowym jest w takim przypadku ten spadkowy, z zakończona korekta prostą. Jeżeli powstająca piątka spadkowa zostanie zakończona, to jej korektę i re-test KIjun będzie można wykorzystać do zagrania pod spadki. Na wykresie H4 sygnałem będzie odbicie od płaskie SSB chmury wzrostowej. Na razie mamy trójkę spadkową, więc do realizacji takiego scenariusza droga daleka. Pozostaje obserwacja.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy170519

Para USD/JPY odrzuciła wstępnie strefę wsparcia znajdującą się w okolicach poziomu 109,400. Wzrosty dotarły do kluczowej strefy oporu. Jej pokonanie otwiera drogę do większych wzrostów. Patrząc jednak na układ fal jaki powstaje od szczytu, oglądany ruch powinien wpisać się w falę czwartą budującego się impulsu spadkowego. W takim przypadku, para odrzuci strefę i zobaczymy spadki w ramach fali piątej. Dopiero po zakończeniu całej sekwencji spadkowej, będzie można rozważać poszczególne scenariusze dla dłuższego terminu. Przypomnę, że pierwszy zakłada zakończenie impulsu spadkowego, jego korektę i kontynuację spadków w ramach fali 3C. Drugi, zakończenie fali C korekty nieregularnej i kontynuację wzrostów, czyli drugą nogę impulsu jaki budował się od początku roku.

usdjpy170519ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para odrzuciła długą i płaską linię Kijun z wykresu tygodniowego, która jest bardzo mocnym oporem. Jej trwałe pokonanie, otwiera drogę do dalszych spadków. Obecnie para zakończyła korektę prostą i dotarła do dziennej linii Tenkan. Jeżeli linia zostanie odrzucona, to będzie można mówić o zakończeniu fali 4 lub o zakończeniu fali A, większej struktury korekcyjnej. Już teraz można na wykresie H4 szukać pozycji pod scenariusz spadkowy i falę piątą lub poczekać na pokonanie Kijun W1 i szukać pozycji przy jej re-teście od dołu.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here