Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują

GBP/USD

gbpusd170419

Para GBP/USD pozostaje zamknięta w dużym Inside Barze opartym o świece tygodniową. Para buduje coś w rodzaju klina zniżkującego. Obecnie para dotarła do ważnego wsparcia i pozostaje w jego zakresie od prawie tygodnia. Jego pokonanie doprowadzi do testu dolnego ograniczenia konsolidacji. Jeżeli para i tę przeszkodę pokona, czyli wybije z IB dołem, będziemy mieli początek budowy minimum fali c w fali B wyższego rzędu. Oznacza to spadki w okolice poziomu 1,2880, czyli wsparcia wyznaczonego na dołku fali b fali A. Jeżeli jednak parze uda się obronić testowane obecnie wsparcie i para ruszy w górę w kierunku górnego ograniczenia IB, to wejdzie w życie scenariusz zakładający kontynuację obecnej struktury w ramach fali c fali C wyższego rzędu. W pierwszym przypadku, wybicie z IB dołem i re-test od dołu strefy wsparcia, będzie okazją do szukania pozycji pod spadki.  W drugim, trzeba będzie poczekać na falę impulsu i dopiero na jej korekcie szukać pozycji pod wzrosty.

gbpusd170419ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para cały czas balansuje na płaskiej i długiej linii Tenkan z wykresu tygodniowego. Mocniejszy impuls w dół pokonujący trwale linię, powinien doprowadzić do ruchu w kierunku płaskiej KIjun W1. Tam powinna zakończyć się ewentualna fala c w fali B. Wyjście ponad Tenkan W1, co będzie równoznaczne z pokonaniem Kijun D1 i wyjściem ze wzrostowej chmury, da sygnał dla scenariusza wzrostowego.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

AUD/USD

audusd170419

Para AUD/USD dotarła kilka dni temu do przeszkody, jaką jest linia poprowadzona po ostatnich szczytach. Po dwóch dniach niepewności, para zaatakowała linię i obecnie znajduje się ponad nią (świeczka dzienna nie została zakończona). Jeżeli parze uda się utrzymać obecne poziomy, to ruch w kierunku poziomu 0,7620 będzie możliwy. Trzeba jednak uwzględnić miejsce w jakim para znajduje się, a jest to poziom mocnej strefy podażowej. Bardzo możliwe, że para odrzuci strefę i powróci poniżej linii, co będzie można traktować jako fałszywe wybicie. Będzie to sygnał do zakończenia fali B, a to oznacza spadki w ramach właściwej fali C. Na razie nie biorę pod uwagę układu 1212, jaki może się tworzyć. Dopiero ewentualna korekta ostatniej fali wzrostowej, wyjaśni z czym mamy do czynienia. W pierwszym scenariuszu, trwałe wyjście ponad linię i jej re-test od góry, będzie okazją do szukania pozycji pod wzrosty. W drugim, fałszywe wybicie i zejście poniżej linii i strefy wsparcia, oraz ich re-test, będzie okazją do szukania pozycji krótkiej.

audusd170419ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para znajduje się powyżej wszystkich linii i ponad chmurą. Ostatnio, para przetestowała od góry przedłużoną, tygodniową linię Tenkan i do momentu zejścia poniżej niej, obowiązuje scenariusz wzrostowy. Na razie nie ma czystego impulsu, dlatego wstrzymuję się z grą na tej parze.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here