Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Parze EUR/USD udało się wczoraj wyjść ponad horyzontalną linię S/R, która stała się wsparciem dla ceny. Kontynuacja wzrostów to w pierwszym scenariuszu tworzenie fali c fali d formacji trójkąta. Wzrosty powinny dotrzeć do górnego ograniczenia formacji i ją odrzucić, a następnie dopełnić formację falą e. W drugim scenariuszu obecnie tworząca się trójka jest falą B większej struktury korekcyjnej i po jej zakończeniu zobaczymy spadkową falę C. Bliżej mi do tego pierwszego i do momentu zanegowania trójkąta będzie on moim podstawowym.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że parze udało się odrzucić linię Tenkan i Senkou Span A i wyjść ponad linię Kijun co jest byczym sygnałem. Takie odrzucenie Senkou Span A i wyjście ponad obie linie można już traktować jako sygnał, natomiast ja staram się poczekać na potwierdzenie w postaci prawidłowego ułożenia Kijun i Tenkan oraz Chikou, która w dalszym ciągu znajduje się bardzo blisko linii ceny. Dodatkowo sentyment nie pozwala na otwieranie longów na wykresie którego widzimy ciągły wzrost pozycji krótkich i redukcję długich.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pierwszą świeczką dzienną odrzuciła dolne ograniczenie strefy oporu i górną linię dawnego kanału wzrostowego. Liczyłem na korektę, ale kolejna świeczka pokonała te poziomy i obecnie para testuje górne ograniczenie strefy. Jego pokonanie powinno doprowadzić do powstania fali trzeciej i ruch w kierunku kolejnej strefy, która znajduje się w okolicach poziomu 1.4600.

Na wykresie Ichimoku wszystkie linie ułożone są mocno pro-wzrostowo. Linia Chikou wyszła ponad szczyt oddalając się maksymalnie od ceny co potwierdza byczy sentyment na rynku. Ruszyły również w górę linie Senkou Span A i B a sama chmura zaczyna się poszerzać. Ruchu nie potwierdza natomiast sentyment, na wykresie którego widzimy ciągły wzrost pozycji krótkich. Pisałem wczoraj, że przy ewentualnym pokonaniu szczytu otwierana shorty powinny stanowić paliwo dla fali trzeciej i powinna nastąpić ich redukcja. Co przy ewentualnej korekcie do oddalających się coraz bardziej od ceny linii Kijun i Tenkan umożliwi otwarcie pozycji zgodnej z trendem.


USD/JPY

Od wczoraj na parze USD/JPY nie działo się nic. Para świeczką spadkową odrzuciła dwa poziomy kluczowej strefy oporu i zaczyna tworzyć konsolidację tuż pod nią. W dalszym ciągu aktualne są przedstawione wcześniej scenariusze, czyli z formacją RGR i większym odreagowaniem ostatnich spadków (lub zakończeniem korekty ABC i powrotem do wzrostów) oraz w przypadku odrzucenia strefy, spadkiem w kierunku ostatniego dołka.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para testuje obecnie linię Senkou Span A i linię Tenkan. Odrzucenie tych linii powinno doprowadzić do próby kontynuacji wzrostów w kierunku Senkou Span B. Jeżeli jednak para znajdzie się pod nimi, powinna przetestować płaską linię Kijun tworząc np falę c korekty nieregularnej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here