Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd170320

Para EUR/USD zakończyła budowę pierwszej fali spadkowej. Wygląda na to, że korekta, która miała być korekta prostą i dotrzeć maksymalnie do tygodniowej linii Kijun będzie głębsza. Zakładam, że mamy dopiero jej falę A. Obecnie odbicie od cienkiej chmury spadkowej traktuję jako falę B. Para po wybronieniu SSB pokonała KIjun W1, która była wczoraj testowana od góry. Jeżeli linia zostanie obroniona również dzisiaj, to możemy spodziewać się wzrostów i wyrysowania fali c fali B. Żeby się tak stało to para musi poradzić sobie z linią SSA na wykresie H4, którą właśnie testuje. Celem dla ewentualnej fali c będzie dzienna linia Tenkan. Po zakończeniu fali B spodziewam się spadków w ramach dużej fali C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy1703020

Para USD/JPY zakończyła spadki budując mocny impuls. Możemy brać pod uwagę dwa scenariusze. W pierwszym fala ta zakończyła spadki w średnim terminie, a ruch wzrostowy jaki oglądamy od momentu wybronienia kluczowej strefy wsparcia, będzie początkiem większych wzrostów. Trójkę jaka powstała będzie można traktować jako fale 123, a to oznacza, że jesteśmy obecnie w fali 4 lub jako układ 1212. W pierwszym przypadku, para dobuduje jeszcze jedną falę wzrostową, czyli pokona linię Kijun W1 i w ten sposób zakończy budowę piątki. W drugim przypadku, para z obecnych poziomów ruszy mocno w górę, budując falę 33. W drugim scenariuszu, para zakończyła korektę prostą impulsu spadkowego lub jej falę A.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here