Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd170120

Bez większych zmian na parze EUR/USD. Para zrobiła to na co liczyłem, czyli odrzuciła testowaną wczoraj linię Kijun D1 i przedłużoną, płaską linię Kijun W1. Tym samym para wyrysowała prawe ramię hipotetycznej formacji głowy z ramionami. Mamy więc od szczytu, trójkę spadkową (wykres H4), potem trójkę wzrostową i odrzuconą linię Kijun Pin Barem. Można założyć sobie dwa scenariusze. W pierwszym, pod który zagrałem, para zakończyła dwie fale, czyli fale AB. Odrzucenie KIjun jest początkiem spadkowej fali C. Oznacza to realizację formacji RGR. Pierwszą przeszkodą dla pary, będzie tygodniowa linia Tenkan, a następnie linia szyi, która zbiega się jak pisałem wczoraj z linią SSA chmury wzrostowej. Żeby scenariusz doszedł do skutku para musi wybić dołem z chmury spadkowej na wykresie H4. Takie wybicie powinno doprowadzić do testu minimum linii Tenkan W1. W drugim scenariuszu, wzrostowa trójka jest falą A, a oglądany spadek po odrzuceniu KIjun D1 jest falą B. Oznacza to spadek w rejony Tenkan W1 (maksymalnie) i ruch w górę w ramach fali C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here