Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd170119

Para EUR/USD wybiła ważny poziom jaki jest 1,1450 i zgodnie z planem dotarła do poziomu 1,1550, który jest dolnym ograniczeniem strefy podażowej. Poziom został odrzucony i para po raz kolejny znalazła się pod poziomem 1.1450. To co buduje się od ostatniego szczytu jest na razie trójką i i najbliższym celem dla spadków powinna być linia poprowadzona po dołkach, czyli dolne ograniczenie kanału w jaki para się porusza. Jeżeli linia zostanie pokonana, to para przetestuje poziom 1.1300 gdzie znajduje się strefa wsparcia. Ewentualne podejście pary pod poziom 1,1450 i jego odrzucenie, będzie można wykorzystać do zagrania pod minimum spadkową falę c.

eurusd170119ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para nie poradziła sobie kolejno z liniami Kijun W1 (1.1520) i KIjun Mn (1.1450) i po raz kolejny pokonała linię Kijun D1 wchodząc w chmurę spadkową. Pierwszym miejscem do którego para powinna dążyć, jest linia SSA D1. Jeżeli nastąpi odbicie, które przetestuje i odrzuci linię KIjun D1, będzie można na wykresie H4 szukać pozycji pod kontynuację spadków.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd170119

Para GBP/USD odrzuciła strefę oporu jaka znajduje się w okolicach poziomu 1,2870 i ruszyła na południe. Ruch ten został jednak zanegowany w czasie przedwczorajszego głosowania i para odrobiła cały spadek tworząc mocnego popytowego Pin Bara. Wszystkie opisane wcześniej scenariusze są w grze. Przypomnę, że pierwszy zakłada zakończenie korekty prostej i przynajmniej fali A w korekcie złożonej. Drugi to rozwinięcie obecnej fali do fali trzeciej i budowa impulsu. Na tym etapie bardzo ciężko stwierdzić z czym mamy do czynienia, ale ostatni impuls w przypadku korekty i re-testu ostatnio pokonanego poziomu 1,28100, będzie można wykorzystać do zagrania pod kontynuację wzrostów.

gbpusd170119ichi

Na wykresie Ichimoku para dotarła do górnego ograniczenia chmury spadkowej/ W miejscu tym na wykresie tygodniowym znajduje się linia Kijun. Wyjście z chmury i pokonanie Kijun W1, otwiera drogę do wzrostów w kierunku Kijun z wykresu miesięcznego (1,3166). Obecnie wstrzymuję się z grą na tej parze ze względu na niejasny układ i brak wyraznego impulsu.


USD/JPY

usdjpy170119

Wreszcie cokolwiek można napisać o parze USD/JPY. Ostatni mocny spadek i podciągnięcie, zamazały troszkę obraz na tej parze. Całe wzrosty, jakie oglądaliśmy w 2018 roku zostały wymazane, a obecny impuls znajduje się w fali trzeciej. Przy takiej interpretacji, oglądane odbicie powinno być falą czwartą. Jeżeli spojrzymy na wykres liniowy pary, to zobaczymy powstającą korektę prostą. Po jej zakończeniu powinna powstać albo fala piąta, albo fala B w korekcie złożonej.

usdjpy170119ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że ewentualna fala c w korekcie prostej, dotarła do płaskiej linii Kijun. Jej odrzucenie, a następnie pokonanie Tenkan, powinno zbudować impuls spadkowy, który będzie można wykorzystać do zagrania pod falę piątą lub falę B korekty złożonej. Na wykresie H4 para znajduje się nad chmurą, a jej pokonanie i wyjście dołem da sygnał do szukania pozycji pod scenariusz spadkowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here