Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

EUR/USD

Wzrosty jakie powstały na parze EUR/USD po wybiciu z kanału spadkowego dotarły do bardzo ważnej strefy oporu. Strefa została odrzucona Pin Barem. Jednak z falowego punktu widzenia powstały Pin Bar kończył dopiero fale trzecią dlatego strefa powinna być jeszcze przynajmniej raz testowana. Jeżeli fala zostanie dokończona, będzie można oznaczyć ją jako 1A i liczyć na jej kontynuacje. Ewentualna jej korekta będzie prawym ramieniem odwróconej formacji głowy z ramionami, a jej realizacja powinna doprowadzić do ruchu w kierunku ostatniego szczytu.

Układ sentymentu zaczyna się zmieniać. Widzimy nagły spadek pozycji krótkich i powolny wzrost długich. Ewentualną korektę do najbliższego wsparcia będzie można wykorzystać do zagrania pod falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

W dalszym ciągu zupełnie nic nie dzieje się na parze GBP/USD. Para pozostaje zamknięta między dwoma strefami i wewnątrz Inside Bara. Na niższym TF widzimy szarpane ruchy w górę i w dół i każdy z nich jest trójką. W dalszym ciągu wydaje mi się, że powinniśmy zobaczyć kolejną próbę sforsowania dolnego ograniczenia konsolidacji. Świeca matka Inside Bara jest impulsem, dlatego powinien on mieć swoją kontynuację. Obecne ruchy trójkowe wpisują się w jego korektę.

Sentyment pozostaje neutralny. Jak już pisałem wielokrotnie, z zajmowaniem pozycji na tej parze wstrzymuję się do momentu wybicia z konsolidacji.


USD/JPY

Para USD/JPY próbowała wybić dołem z Inisde Bara i tym samym pokonać ważną strefę wsparcia. Jak na razie próba ta nie powiodła się i strefa jest broniona. Jeżeli para powróci do wnętrza Inside Bara, będzie można mówić o fałszywym wybiciu i liczyć na ruch w kierunku ostatniego szczytu. Wtedy ostatnią falę wzrostową będzie można traktować jako pierwszą, a oglądany ostatnio spadek jako jej korektę. Pokonanie wsparcia neguje taki scenariusz i powinno doprowadzić do ruchu w kierunku poziomu 111,800.

Sentyment pozostaje neutralny i nie pozwala na otwarcie pozycji. Jeżeli jednak powstanie formacja Fakey i zacznie przybywać longów, poszukam pozycji długiej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here