Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd161019

Budująca się fala c na parze EUR/USD dotarła do celu jakim jest tygodniowa linia Tenkan i linia SSA chmury spadkowej. Wstępnie linie zostały odrzucone i para powinna zmierzać w kierunku dziennej linii Kijun. Mamy teraz przynajmniej dwie możliwości. Pierwsza, to zakończenie trójki wzrostowej, która będzie falą A większej struktury korekcyjnej. Oznacza to spadek w kierunku wspomnianej Kijun D1 i budowa kolejnej trójki, czyli fali B. Po jej zakończeniu zobaczymy kontynuację wzrostów w ramach fali C. Celem dla takiego ruchu będzie tygodniowa linia Kijun. Druga możliwość, to pokonanie Tenkan W1 i budowa fali trzeciej piątki wzrostowej. W tym przypadku para pokona Tenkan W1 i SSA i ruszy w kierunku Kijun W1. Jest jeszcze wariant z budową wydłużonej fali piątej i układ 1212, ale na razie te pierwsze dwa wymienione uznaje za najbardziej prawdopodobne.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy161019

Parze USD/JPY udało się pokonać kluczowy opór jakim jest płaska linia Kijun W1. Tym samym para dobudowała piątą falę tworzącego się impulsu. Zakładam, że jest to dopiero pierwsza fala dużej fali 3C, czyli początek kontynuacji fali jaka powstała na przełomie sierpnia i września. Spodziewam się korekty w ramach fali drugiej. Jej głębokość będzie zależała od tego jak para poradzi sobie z re-testem pokonanej wczoraj Kijun W1. Jest to mocne wsparcie i całkiem możliwe, że fala druga na niej się zatrzyma. Jeżeli jednak parze uda się pokonać wspomniane wsparcie, to kolejnym celem dla spadków będzie linia Kijun D1. W obu wariantach warto szukać na niższym TF pozycji pod właściwą falę trzecią.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here