Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USDEURUSD161018

Para EUR/USD po odrzuceniu kluczowego poziomu jakim jest 1,1465 dotarła do górnego ograniczenia wcześniej pokonanej strefy wsparcia. Obecnie para konsoliduje tuż poniżej tego ograniczenia, tworząc Inisde Bar. Wybicie z niego powinno wskazać kierunek na najbliższe sesje. Jeżeli parze uda się wyjść z IB górą, realizacja wcześniej opisanego scenariusza wzrostowego z falą c korekty nieregularnej, będzie bardzo prawdopodobna. W tym przypadku para powinna zmierzać w kierunku ostatniego szczytu, tworząc falę 3C. Jeżeli jednak para odrzucie testowany obecnie opór, powinniśmy zobaczyć ruch spadkowy w ramach minimum fali c ostatniego impulsu spadkowego (założona fala c korekty nieregularnej).

eurusdichi161018

Na wykresie Ichimoku dokładnie widzimy, od jakiego ważnego poziomu para odbiła. Jest nim linia KIjun Mn. Przed parą kilka przeszkód do pokonania. Są to między innymi linia Kijun D1, do której para powoli dociera, jak i Tenkan W1 i SSA Mn. Dopiero ich pokonanie otworzy drogę do dalszych wzrostów i realizacji scenariusza z falą 3C. Odrzucenie wspomnianych linii pozwoli na szukanie pozycji pod zagranie na minimum falę c ostatnich spadków.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

GBPUSD161018

Para GBP/USD po odrzuceniu wsparcia w okolicach poziomu 1,2920, po raz drugi zaatakowała kluczową strefę oporu umiejscowioną w okolicach ostatniego szczytu. Pojawiła się kontra podaży i poziom został odrzucony. Powstałe spadki zatrzymały się w okolicach poziomu 1,3080 i do momentu jego utrzymania, scenariuszem bazowy jest ten wzrostowy. Scenariusz zakłada budowę fali trzeciej w fali 3C. Jeżeli poziom zostanie jednak pokonany, para powinna zmierzać w ramach fali c (w dalszym ciągu zakładam na tym etapie, że będzie to korekta ostatniego impulsu) w kierunku poziomu 1,3020, gdzie znajduje się strefa popytowa. Dopiero jej pokonanie zaneguje na pewien czas scenariusz wzrostowy.

GBPUSDichi161018

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po raz drugi odrzuciła miesięczną linią Kijun (znajduje się ona na wysokości ostatniego szczytu). Powstałe spadki zostały zatrzymane przez linię Kijun D1. Od tego momentu oglądamy próbę wzrostów i kolejny test Kijun Mn jest całkiem możliwy. Jej pokonanie otwiera drogę do dalszych wzrostów. Do momentu pokonania Kijun D1, scenariuszem bazowym jest ten wzrostowy, dlatego szukam okazji do zagrania pod falę 33 lub 3C.


USD/JPY

Na parze USD/JPY oglądamy mocne spadki, które są efektem odrzucenia kluczowej strefy oporu. Para pokonała wsparcie znajdujące się na ostatnim szczycie i dotarła do ważnej strefy popytowej. Od rana widzimy próbę reakcji na wspomniany poziom. Patrząc od szczytu, powstał ładny impuls spadkowy, który można oznaczyć jako falę 1A i spodziewać się jego kontynuacji w ramach fali 3C. Jeżeli zobaczymy jakieś odbicie to powinno ono odbywać się w ramach fali 2B i dotrzeć do pokonanego ostatnio wsparcia czyli w okolice poziomu 113,200.

Miejsce do którego dotarła wczoraj para USD/JPY, nie jest przypadkowe i widać to na wykresie Ichimoku. Para dotarła do SSA Mn, która jest mocnym wsparciem. Dlatego liczę na odbicie i ruch w ramach fali 2B w kierunku Kijun D1. Jeżeli tak się stanie, to odrzucenie linii będzie okazją do szukania pozycji pod zagranie na falę 3C. Spadek jaki oglądamy trwa już 9 dni i wpisuje się w cykle, dlatego można spodziewać się większej reakcji popytu na wspomniany poziom.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here