Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd160819

Para EUR/USD wybiła dołem z kilkudniowej konsolidacji tym samym trwale odrzucając strefę oporu, którą stanowią tygodniowe linie Tenkan i Kijun. Dwa scenariusze wzrostowe jakie ostatnio przedstawiałem nie zrealizowały się. Do gry wszedł trzeci, czyli ten zakładający, że fala wzrostowa jaka powstała ostatnio jest falą c w korekcie nieregularnej (było takie prawdopodobieństwo o czym wspominałem, ze względu na dodatkową falę jaka powstała w trójce spadkowej). Można zakładać, że para powraca do spadków. Powstała spadkowa fala, którą będzie można wykorzystać do zagrania na krótko. Jednak żeby taka możliwość powstała, potrzebna jest jej korekta. Docelowym dla niej miejscem, powinna być pokonana ostatnio dzienna linia Kijun. Jej odrzucenie w połączeniem z sygnałem na niższym TF da sygnał do zagrania.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy160819

Na parze USD/JPY, również możemy mieć do czynienia z wzrostową falą c w korekcie nieregularnej. Ostatni impuls spadkowy, ma swoją kontynuację, którą można uznać za jej falę b. Możemy zakładać dwa scenariusze. W pierwszym korekta impulsu spadkowego została zakończona, a odrzucenie tygodniowej linii Tenakan, jest początkiem kontynuacji spadków. W tym przypadku, para wybije dołem z powstałego Inside Bara, a sam ruch spadkowy rozpocznie się z obecnych poziomów. Jest to dla mnie scenariusz mniej prawdopodobny. W tym, który bardziej mnie interesuje, fala wzrostowa jest dopiero falą a korekty prostej. Oznacza to, że para jeszcze raz ruszy w kierunku wspomnianej linii Tenkan, a ruch ten będzie odbywał się w ramach fali c. Jeżeli tak się stanie, a para ponownie odrzuci strefę oporu, to będzie można szukać pozycji pod zagranie na spadki.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here