Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Cóż, nici wyszły z konsolidacji i korekty złożonej, które zakładałem że się pojawią w ramach fali czwartej. Para EUR/USD po odrzuceniu Pin Barem testowanej ostatnio strefy oporu ruszyła w dół doprowadzając do ponownego testu dolnego ograniczenia strefy wsparcia. Powstała piątka spadkowa. Na tym etapie nie da się jednak określić czym ona będzie. Przyglądając się bardzo dokładnie podfalą ostatniego spadku, można przypuszczać, że jest to fala piąta fali trzeciej i po jej zakończeniu zobaczymy właściwą falę czwartą. Problem z takim drobiazgowym liczeniem podfal przy mocnym trendzie jest taki, że fale bardzo często ulegają wydłużeniom i nie ma to większego sensu.

Na wykresie Ichiomoku para odrzuciła linię Tenkan. Scenariuszy do zagrania jest niestety kilka. Główny zakłada, że para wybroni wsparcie i pojawi się korekta powstałego impulsu, który ponownie przetestuje linie Tenkan i ją odrzuci. Będzie to równoznaczne z testem linii Senkou Span A chmury spadkowej na wykresie H4. Co prawda sentyment, który cały czas wspiera longi nie pozwala na otwarcie pozycji, ale do czasu korekty może on ulec zmianie. Ruch w górę i pokonanie Tenkan zaneguje scenariusz spadkowy.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Krótko o GBP/USD bo tutaj nie dzieje się od pewnego czasu nic ciekawego. Na wykresie H4 dokładnie widzimy, że para buduje formację trójkąta (może też powstać diament) pomiędzy dwoma poziomami strefy wsparcia. Przy założeniu, że jest to fala czwarta, powinniśmy zobaczyć wybicie z formacji dołem i kontynuację spadków w ramach fali piątej. Poziomem docelowym dla takiego ruchu powinien być poziom 1.3300.

Na wykresie Ichimoku również nie za wiele się dzieje. Para ślizga się po linii Tenkan. Pojawienie się korekty w jej okolice, przy neutralnym sentymencie może być okazją do szukania pozycji krótkiej i zagrania pod falę piątą. Kolejną okazją będzie wybicie dołem z konsolidacji i re-test od dołu strefy wsparcia.


USD/JPY

 

Para USD/JPY pokonała wczoraj strefę oporu w postaci szczytu, negując tym samym hipotetyczną formację podwójnego szczytu. Moje obawy co do korekty nieregularnej też były na wyrost. Licząc fale od dołka można zakładać, że  para powinna być w fali trzeciej fali piątej. Jeżeli tak, to obecnie testowana strefa oporu powinna być pokonana i w najbliższym czasie powinien nastąpić test poziomu 111,000.

Na wykresie Ichimoku o czym pisałem ostatnio, para pokonała linię Kijun z wykresu tygodniowego oraz przedłużoną Senkou Span B. Kolejny opór znajduje się w okolicach 110.900 i jest nim ponownie płaska, przedłużona linia Kijun. Droga to tych poziomów jest otwarta. Sentyment obecnie jest pro spadkowy, nie ma również okazji do otwarcia pozycji dlatego pozostaje obserwacja.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here