Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują

EUR/USD

eurusd160419

Para EUR/USD, której udało się w zeszłym tygodniu pokonać dolne ograniczenie strefy oporu jaka rozciąga się w okolicach poziomu 1,1300, dotarła własnie do kluczowego miejsca. Jest nim górne ograniczenie kanału spadkowego, w którym para porusza się od pewnego czasu oraz górne ograniczenie wspomnianej strefy podażowej. Jeżeli parze uda się trwale wybić ponad opór, to piątka jaka zbudowała się od ostatniego dołka, powinna mieć swoją kontynuację w ramach wzrostowej fali 3c. W takim przypadku, re-test od góry strefy powinien być dobrym miejscem do szukania pozycji pod minimum falę c. Jeżeli jednak poziomy zostaną odrzucone, to wracamy do scenariusza z piątką w ramach fali c korekty nieregularnej. W tym przypadku para powinna kontynuować spadki w ramach fali c, czyli kontynuacji ostatniej trójki spadkowej. Również tutaj, re-test tym razem od dołu strefy, będzie okazją do zagrania pod kolejną falę.

eurusd160419ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy wyraźnie w jak ważnym miejscu para się obecnie znajduje. Chmura spadkowa w połączeniu z tygodniową linią Tenkan i Kijun z wykresu dziennego, będą stanowić mocną barierę przed kontynuacją wzrostów. Odrzucenie linii w połączeniu z sygnałem z niższego Tf, będzie okazją do zagrania na krótko. Jeżeli jednak parze uda się pokonać linie, to kolejnym miejscem, które może zatrzymać ewentualne wzrosty będzie tygodniowa linia KIjun. Jej pokonanie otwiera drogę do większego odreagowania.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy160419

Niewiele zmieniło się od ostatniego wpisu na parze USD/JPY. Parze udało się wyjść ponad dolne ograniczenie strefy oporu, umiejscowionej na ostatnim szczycie fali 1A. Para dotarła do górnego jej ograniczenia, które jest obecnie testowane. Od dwóch dni para pozostaje zamknięta w Inside Barze, pozostając w konsolidacji. Wybicie z niej górą pozwoli na test dolnego ograniczenia kanału wzrostowego w jakim para poruszała się od początku roku. Patrząc na ostatni ruch pod kątem fal, mamy zakończony lub prawie zakończony impuls wzrostowy. Jak wspominałem w piątek, może on być pierwszą falą wzrostowej fali 3C, lub falą piątą kończącą ostatnią sekwencję wzrostową. To z czym mamy obecnie do czynienia, będzie można określić po ewentualnej korekcie. Jeżeli uznamy, że powstały impuls jest falą 1A, to korekta będzie płytka i będzie ją można wykorzystać do szukania pozycji pod zagranie na falę 3C. Dobrym miejscem do tego, będą okolica poziomu 111.700 gdzie znajduje się najbliższa strefa wsparcia.

usdjpy160419ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para pokonała linię Tenkan D1 i ewentualny jej re-test od góry, będzie dobrą okazją do szukania pozycji pod ewentualne wzrosty. Na wykresie H4, jej re-test zbiegnie się z re-testem chmury wzrostowej. Przy odrzuceniu linii powinien pojawić się sygnał do zagrania. Jeżeli jednak linia zostanie pokonana, to scenariuszem obowiązującym będzie ten z zakończeniem piątki wzrostowej i większą korektą. Miejscem docelowym dla ewentualnych spadków, będzie Tygodniowa linia Tenkan, która pokrywa się obecnie z linią Kijun D1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here