Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD oscyluje pomiędzy horyzontalną linią S/R. Para w zeszłym tygodniu utworzyła mały Inisde Bar i wybicie z niego górą powinno zapoczątkować kolejną fale wzrostową w kierunku górnego ograniczenia hipotetycznej formacji trójkąta. Będzie to fala c fali d. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć jeszcze falę e i następnie wybicie z konsolidacji. Ponieważ zakładam, że to co widzimy jest falą czwartą ostatniej fali wzrostowej, to wybicie powinno nastąpić górą.

Na wykresie Ichimoku, para znalazła się pomiędzy liniami Kijun, Tenakan i Senkou Span A. Ruch się zacieśnia, więc w najbliższym czasie powinniśmy zobaczyć ruch pokonujący jedną z tych linii. Powinien on określić kierunek na następne sesje. Pokonanie Kijun, to ruch w górę na bazie fali d trójkąta w kierunku jego górnego ograniczenia. Pokonanie Senkou Span A i Tenkan, powinien skutkować ruchem w kierunku płaskiej Senkou Span B. Sentyment od pewnego czasu jest neutralny. Nie widać zmiany w ilościach pozycji. Można grać w dwie strony, ale obecnie dla mnie para jest niegrywalna, więc pozostaję z boku.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD w dalszym ciągu nie potraqfi poradzić sobie z dolnym ograniczeniem strefy oporu. Od rana widzimy kolejną próbę ataku. Jeżeli się ona powiedzie, kolejną przeszkodą dla kontynuacji wzrostów będzie linia dawnego kanału wzrostowego. Odrzucenie poziomów powinno skutkować korektą w kierunku najbliższej linii S/R. Cały budowany ostatnio układ fal, może być początkiem trójkąta kończącego albo falą piątą ostatniej fali wzrostowej. Trzecim scenariuszem jest układ 1212, który jest bardzo mocnym układem pro-wzrostowym.

Na wykresie Ichimoku bez zmian. W dalszym ciągu wszystkie linie ułożone są pro-wzrostowo. Linia Tenkan i Kijun podążają za ceną. Senkou Span A rośnie, podobnie zaczyna rosnąć Senkou Span B. Linia Chikou jeżeli uda jej się wyjść ponad ostatni szczyt, oddali się od ceny maksymalnie co potwierdzi bycze momentum. Mali gracze w dalszym ciągu nie wierzą w pokonanie tak ważnej strefy oporu i dokładają pozycji krótkich. Jeżeli się mylą, będą “paliwem” dla ewentualnej fali trzeciej. Mnie pozostało pozostanie z boku i czekanie na ewentualną korektę w kierunku linii Tenkan.


USD/JPY

Para USD/JPY zatrzymała wzrosty na górnym ograniczeniu kluczowej strefy oporu. Jej pokonanie będzie równoznaczne z pokonaniem linii szyi hipotetycznej formacji głowy z ramionami, co powinno doprowadzić do mocniejszych wzrostów. Jeżeli jednak para odrzuci obecnie testowane poziomy, powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku najbliższej linii wsparcia, a jej pokonanie do kolejnego testu kluczowej strefy oporu.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po re-teście linii Tenkan poradziła sobie z Senkou Span A i znalazła się w chmurze. Obecnie obie linie będą wsparciem dla ceny. Kolejny opór to dopiero Senkou Span B. Linia Chikou zbliżyła się do Tenkan i jeżeli wzrosty mają być kontynuowane, powinna ją pokonać. Dla niej kolejnym oporem będzie Senkou Span A. Linia Kijun zaczyna układać się płasko i oddalać od ceny a to może spowodować chęć korekty i spadku w kierunku przynajmniej linii Tenkan. Sentyment wyrównał się i jest neutralny, ale nie ma obecnie odpowiednich warunków do gry, dlatego pozostaje obserwacja.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here