Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd151119

Para EUR/USD dotarła wczoraj do dolnego ograniczenia Inside Bara z wykresu tygodniowego. Oglądamy odbicie, które obecnie testuje opór jakim jest płaska linia Tenkan W1. Jeżeli linia zostanie pokonana to otwiera się droga do dalszych wzrostów. Kolejną przeszkodą jaką para będzie musiała pokonać, jest płaska SSB chmury spadkowej i linie Tenkan i Kijun D1. Jak pisałem wczoraj, rozważam dwa scenariusze. W pierwszym, para pokona wspomniane przeszkody i ruszy z budową fali 3C. Jeżeli powstanie impuls wzrostowy, który pokona linię Kijun D1, to jego korektę i re-test linii, postaram się wykorzystać do zagrania pod wzrosty. Drugi scenariusz zakłada, że para zakończyła dopiero falę a w korekcie prostej. W tym przypadku odbicie jest dopiero falą b. Po odrzuceniu linii Kijun D1 zobaczymy spadkową falę c fali B.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy151119

Para USD/JPY zgodnie z tym co pisałem wczoraj, realizuje scenariusz z budową fali c, która przybiera formę trójkąta. Para dotarła do dolnego ograniczenia formacji i linii Kijun D1. Spodziewam się odbicie i budowy kolejnej fali wzrostowej, która powinna być falą e. Miejscem docelowym dla takiego ruchu będzie górne ograniczenie trójkąta. W ten sposób para powinna zakończyć całą formację, która buduje się od ostatniego dołka i powrócić do spadków. Powinny one przybrać formę albo fali B większej struktury korekcyjnej, albo fali pierwszej nowego impulsu.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here