Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

EUR/USD

Bardzo mocnym ruchem para EUR/USD wybiła się z kanału spadkowego. Wygląda na to, że para zakończyła korektę ABC negując formację głowy z ramionami. Wzrosty zbliżają się do strefy podażowej. Impuls powoli przybiera formą piątki, dlatego oznaczyłem go jako falę 1A. Po korekcie powinien on mieć swoją kontynuację w ramach fali 3C. Para albo wraca do trendu, albo obecny ruch będzie początkiem fali B większej struktury korekcyjnej.

Cały ruch wzrostowy został wykorzystany do otwierania pozycji krótkich. Mali gracze postanowili uśredniać posiadane pozycje krótkie co napędza wzrosty. Z zajęciem pozycji czekam do czasu powstania korekty spadkowej. Postaram się zagrać na falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

W przeciwieństwie do pary EUR/USD, na GBP/USD dalej trwa konsolidacja pomiędzy dwoma poziomami. Czekamy na ruch albo w kierunku górnego jej ograniczenia, albo na test linii trendu. Dopiero pokonanie któregoś z tych poziomów powinno doprowadzić do większego ruchu w kierunku wybicia.

Sentyment sprzyja pozycjom krótkim. Widać wzrost shortów i spadek longów. Jednak z otwarciem pozycji czekam na wybicie z konsolidacji. Obecne poziomy nie są dla mnie odpowiednie.


USD/JPY

Para USD/JPY zbliża się do dolnego ograniczenia Inside Bara, które jest również górnym ograniczeniem strefy wsparcia. Jej pokonanie powinno doprowadzić do pogłębienia spadków i ruchu w kierunku poziomu 111,700. Możliwe, że powstanie wtedy większa formacja głowy z ramionami. Odrzucenie poziomu, to zapewne ruch w kierunku ostatniego szczytu.

Sentyment układa się pod wzrosty. Jeżeli strefa popytowa zostanie wybroniona i powstanie odpowiedni setup np Fakey, będę szukał pozycji długiej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here