Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd151019

Para EUR/USD zgodnie z planem buduje drugą nogę fali jaka powstałą po odrzuceniu strefy wsparcia jaka znajduje się w okolicach poziomu 1,0900. Parze udało się pokonać dzienną linię Kijun oraz linię poprowadzoną po szczytach. Jak pisałem we wcześniejszych wpisach celem dla fali c będzie tygodniowa linia Tenkan i SSA chmury spadkowej. Obecnie linie są testowane. Scenariusz zakładający kontynuację spadków w ramach fali C kolejnej trójki spadkowej został zanegowany. Możemy wziąć pod uwagę dwa kolejne scenariusze. W pierwszym para kończy pierwszą falę korekty prostej czyli falę A. W tym przypadku testowana linia Tenkan W1 zostanie odrzucona, a para przetestuje od góry linię poprowadzoną po szczytach tworząc w ten sposób falę B. W drugim scenariuszu, para upora się z Tenkan W1, a fala c rozwinie się w falę trzecią. W ten sposób para zacznie budowę impulsu wzrostowego.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy151019

Fala impulsu jaka powstała na parze USD/JPY po odrzuceniu tygodniowej linii Tenkan, dotarła do kluczowego oporu jakim jest płaska linia Kijun W1. Jeżeli spojrzymy na powstającą falę na niższym TF, zobaczymy tworzącą się piątkę. Do jej zakończenia brakuje jednej podfali. Obecna konsolidacja tuż pod wspomnianą linią jest jej falą czwartą. Spodziewam się jeszcze jednej próby ataku na linię. W ten sposób będziemy mieli zakończoną pierwszą falę w fali 3C. Korektę powstałej piątki będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod falę trzecią fali 3C. Jeżeli parze uda się już teraz wyjść trwale powyżej Kijun W1, to jej re-test od góry, będzie ku temu dobrą okazją. Jeżeli jednak linia zostanie odrzucona, to para powinna zmierzać w kierunku dziennej linii Kijun i będzie to również dobra okazja do szukania pozycji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here