Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

EUR/USD

Na parze EUR/USD powstała trójka spadkowa, w której długość fali A równa się fali C. Fala C dotarła do strefy wsparcia. Została ona odrzucona Pin Barem. Od tego momentu oglądamy próbę wzrostu. Zatrzymał się on na poziomie 1,1920, który jest lokalnym oporem. Jeżeli korekta została zakończona, to poziom ten powinien być jeszcze dzisiaj pokonany. Odrzucenie poziomu powinno doprowadzić do kontynuacji spadków i testu głównej linii trendu.

Na wykresie sentymentu oglądamy redukcję zarówno longów jak i shortów. Układ taki nie pozwala na otwierania pozycji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD mocnym impulsem pokonała strefę oporu i dotarła do dolnego ograniczenia luki cenowej z maja zeszłego roku oraz linii poprowadzonej po szczytach. Jeżeli wspomniany poziom, który jest oporem zostanie pokonany, powinniśmy zobaczyć kontynuację wzrostów i zamknięcie luki. Ewentualna korekta z obecnych poziomów nie powinna zejść niżej niż do poziomu 1,3300, gdzie znajduje się kluczowe wsparcie.

Podobnie jak w przypadku EUR/USD i tutaj sentyment nie pozwala na otwieranie pozycji. Oczywiście układ ten może ulec zmianie w czasie ewentualnej korekty i wtedy odrzucenie poziomu 1.3300 będzie okazją do szukania wejścia w pozycję długą.


USD/JPY

Para USD/JPY odrzuciła wczoraj strefę oporu w okolicach poziomu 110,700. Powstała korekta doprowadziła do testu lokalnej strefy wsparcia, która znajduje się na poziomie zniesienia 38.2 procent impulsu wzrostowego. Powstał Pin Bar odrzucający strefę. Jeżeli para pokona z obecnych poziomów odrzuconą wczoraj strefę oporu to otworzy sobie drogę w kierunku poziomu 112.000.

Sentyment pozwala na otwieranie pozycji długiej. Widzimy lekki wzrost longów i mocny spadek shortów. Dobrym miejscem do tego będzie ponowny spadek w okolice zniesienia 50 procent powstałego Pin Bara i reakcja popytowa na ten poziom.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here