Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


GBP/USD

gbpusd150519

Para GBP/USD zanegowała jeden z nakreślonych ostatnio scenariuszy. Powrót w zakres ostatniej konsolidacji nie okazał się fałszywym wybiciem, a falą B. Powstała trójka, która od razu nie pasowała do scenariusza wzrostowego i tak się też stało. Para po jej zakończeniu ruszyła w dół, ponownie pokonując dolne ograniczenie konsolidacji. Kilka dni temu mieliśmy re-test od dołu linii i kontynuację spadków. Obecnie para znajduje się w strefie wsparcia. Mamy więc zakończoną trójkę wzrostową, licząc od dołka, czyli od początku stycznia. Potem trójkę spadkową, która powinna być falą a fali B wyższego rzędu. Spadki jakie oglądamy, od zeszłego tygodnia powinny wpisać się w falę C. Jeżeli parze uda się pokonać testowaną obecnie strefę popytową, to kolejnym celem dla pary, będą okolice poziomu 1,2770. Zejście poniżej ostatniego dołka, rozciągnie ostatnią falę do fali trzeciej, a re-test pokonanego wsparcia, będzie można wykorzystać do zagrania pod falę piątą fali C.

gbpusd150519ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odrzuceniu tygodniowej linii Tenkan i wyjściu dołem z chmury wzrostowej, dotarła do mocnej strefy wsparcia, jaką jest linia KIjun W1. Jej pokonanie otwiera drogę do dalszych spadków i może być okazją do szukania pozycji. Powstająca fala trwa już 7 dni i jeżeli dokończy się scenariusz z powstającą piątką, to istnieje szansa, że impuls wpisze się w cykle. Po zakończeniu impulsu i re-teście Kijun od dołu, będzie można szukać pozycji pod kolejną falę spadkową.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

AUD/USD

audusd150519

Parze AUD/USD udało się pokonać kluczową strefę wsparcia jaka znajduje się w okolicach poziomu 0,700. Jej pokonanie doprowadziło do przyspieszenia spadków, które powinny odbywać się w ramach fali C korekty impulsu wzrostowego jaki powstawał od początku roku. Mamy więc impuls wzrostowy, potem korektę nieregularną przechodzącą w zygzag, potem trójkę wzrostową, czyli falę B, a teraz kolejną trójkę, która powinna być falą C i zakończyć całą strukturę korekcyjną. Fala A i C prawie są równe, dlatego spodziewam się testu strefy wsparcia jaka znajduje się tuż poniżej obecnego poziomu i jego odrzucenia. Jeżeli powstanie mocniejszy impuls wzrostowy, to będzie można go wykorzystać do zagrania pod początek wzrostowej fali 3C.

audusd150519ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para pokonała linię KIjun W1. Jej re-test można było wykorzystać do zagrania pod kontynuację spadków. Kolejnym miejscem gdzie można było otwierać pozycję był re-test przedłużonej, płaskiej linii SSB i Tenkan W1. Obecnie para znajduje się daleko od wszystkich linii, dlatego pozostaje z boku. Czekam na impuls wzrostowy i na jego korekcie będę szukał pozycji pod wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here