Naga Markets


“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD po odbiciu od strefy wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 1,1830.dotarła do strefy podażowej. Wczorajsza świeczka jest odrzucającym jej górne ograniczenie Pin Barem, co może sugerować kontynuacje spadków. Patrząc jednak na cały spadek pod kątem fal widzimy, że obecne odbicie powinno być falą czwartą fali 3C. Fala druga była falą c korekty nieregularnej i dlatego obecne odbicie powinno być falą rozciągniętą w czasie. Całkiem możliwe, że wzrost jaki oglądamy od kilku dni, jest dopiero pierwszą falą większej struktury korekcyjnej.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do linii Tenkan, która idealnie zbiega się ze strefą oporu. Przez cały spadek, para nawet nie zbliżała się do Tenkan. Teraz mamy pierwsze spotkanie, które zostało odrzucone. Jeżeli powstanie korekta ostatniego wzrostu i linia ta zostanie pokonana, będzie można spodziewać się przynajmniej korekty prostej np. zigzaga. Na wykresie sentymentu widzimy lekką zmianę. Do tej pory spadała nam ilość pozycji długich, a przybywało krótkich. Od dwóch dni mamy przetasowanie i nagły wzrost longów. Odpada zatem szukanie pozycji pod spadki. Liczę na kolejną nogę korekty i zmianę sentymentu pod zagranie na falę piątą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD została zakleszczona pomiędzy dwoma poziomami i od prawie tygodnia widzimy same świeczki niezdecydowania. Cała struktura cały czas przypomina formację trójkąta rozszerzającego się i powinna być strukturą korekcyjną. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć kolejną falę spadkową w postaci fali piątej. Jednak, żeby tak się stało, para musi pokonać dolne ograniczenie strefy wsparcia. Do tego momentu podobnie jak przy parze EUR/USD i podobnym ustawieniu fal, powinniśmy oglądać rozciągającą się w czasie konsolidację.

Podobnie jak na parze EUR/USD i tutaj para po raz pierwszy dotarła do linii Tenkan i ja odrzuciła. Linia Chikou zaczyna iść horyzontalnie i powoli zbliża się do linii ceny co oczywiście wskazuje na słabnący impuls i ruch boczny. W przypadku tej pary przy utrzymującym się od dawna neutralnym sentymencie można szukać pozycji pod kolejną falę spadkową.

Na wykresie H4 widzimy, że para walczy z Tenkan z wykresu dziennego i bokiem weszła w chmurę. Wybicie z niej dołem będzie można uznać za sygnał. Ja szukam właśnie takich okazji, czyli odrzucenia linii Tenkan lub Kijun z wykresu dziennego i pojawienie się sygnału na H4. W tym przypadku oba warunki mogą być spełnione.


USD/JPY

Para USD/JPY w dalszym ciągu nie może poradzić sobie z oporem. Pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem i powstała formacja podwójnego szczytu, która jednak jak na razie pozostaje formacją hipotetyczną. Para po raz kolejny podchodzi pod strefę podażową i nie jest szansa na kolejną próbę ataku. We wczorajszym, wieczornym wpisie pisałem o kontynuacji ostatniej fali wzrostowej która jest piątką. Pod taki właśnie  scenariusz zagrałem licząc na budowę fali piątej. Jeżeli tym razem parze nie uda się pokonać oporu, możemy zobaczyć głębszą korektę. Para jak widać na screenie może również budować coś w rodzaju trójkąta kończącego, ale na tym etapie to tylko hipoteza.

Na wykresie Ichimoku para wybroniła linię Tenkan świeczką popytową i w dalszym ciągu pozostaje zamknięta w boksie pomiędzy Tenkan z dziennego wykresu a Senkou Span B z wykresu tygodniowego. Pokonanie którejś z linii będzie wiązało się z wybiciem z konsolidacji i powinno wskazać kierunek na najbliższe sesje.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here